De Toekomst 35 nalist van toen hield zich aan de feiten van de wedstrijd en verkondigde niet zozeer zijn eigen mening over de wedstrijd. Dat vond ik wel zo prettig.' Schuurman is een pietje-precies. Hij wil alles zo goed en overzichtelijk mogelijk ordenen. Zodat wie een foto nodig heeft in een oog opslag ziet om welke wedstrijd het gaat en wie er staat afgebeeld. 'Het vergt veel con centratie om het zo goed mogelijk te doen. Bovendien is een archief nooit af. Je blijft altijd zoeken naar meer.' De Zaankanter heeft tussen de tienduizenden pareltjes in zijn archief een aantal persoon lijke voorkeuren. 'Ajax heeft zoveel successen behaald en daarvan zijn mooie beelden. Zo vind ik die foto van Velibor Vasovic na de winst van de eerste Europa Cup op Wembley een hoogtepunt in de collectie. Ook foto's met keepers zijn voor mij vaak prachtig. Maar ook foto's vanaf halverwege tot eind jaren zestig met spelers als Keizer, Henk Groot, Swart, Cruijff, Pronk en Nuninga vind ik schitterend. Je zag op die platen dat Ajax groot ging worden. Ik kan me ook nog een fraaie foto herinneren van Willem van Hanegem met Johan Neeskens in de wedstrijd voor de finale. Feyenoord won met keihard spel met 1-3 en op die foto zie je Van Hanegem heel stoer weglopen en Neeskens ligt na een harde charge van de Kromme op de grond. Feyenoord werd dat jaar kampi oen, wij wonnen de Europa Cup 1.' Uiteraard hoopt de fotobeheerder dat Ajax in de toekomst meer mooie successen en dus mooie beelden zal krijgen. Ajax Kick Off FC Groningen

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2006 | | pagina 35