Schatkamer vol pronkjuweeltjes 34 De Toekomst Sinds kort is de Toekomst verrijkt met een prachtige ruimte waar het historisch erfgoed van Ajax is opgeslagen. Met name foto's en programmabladen, maar ook bekers hebben een mooie plaats gekregen in de nieuw verwor ven schatkamer. Hennie Schuurman, beheerder van het fotoarchief van Ajax, is zeer blij met de nieuwe plek. tekst Monique Janse Voor de bijna zestigjarige Schuurman is Ajax al zijn leven lang een passie. 'Ik vind het fantastisch om met die foto's en plakboeken bezig te zijn. Het is heerlijk werk. Al gaat de tijd zo snel als je er mee bezig bent.' De passie voor Ajax beheerst het leven van de Zaankanter al jaren. Sinds de gebroeders Groot van 'zijn' club Zaandijk naar Ajax overstapten, laaide het vuur voor Ajax ver der op. 'Zij waren een stukje ouder dan ik, maar ik ben vaak naar ze gaan kijken. Ik denk dat ik een jaar of zes, zeven was. Toen al maakte ik verzamelalbums van Ajax, maar dat zag er natuurlijk nog niet uit. Ik was im mers heel jong. Nu zijn het prachtige boeken, zo'n twaalf, dertien per seizoen.' Ooit worden die boeken, Schuurman schat het aantal op rond de vijfhonderd, ook ei gendom van het erfgoed van Ajax, zoals de cultuurbewakers vaker privé-verzamelingen 'op de kop tikken'. Maar niet alleen albums komen uit het privé-bezit van fans, voor fo to's kloppen de leden van de erfgoedcommis sie regelmatig aan bij oud-spelers van Ajax 1. 'Het is onze wens zo compleet mogelijk te zijn,' zegt Schuurman. 'Beelden van de jaren zestig zijn in ons archief matig vertegenwoor digd. Daarvan willen we er meer bij krijgen. We willen de historie uiteraard zo volledig mogelijk hebben. Het is echt schitterend om de foto's en de albums te bekijken. Ook de voetbalverslagen van vroeger vind ik mooi om te lezen. Nu vind ik de media zo overdre- ven, gaat het te veel over het randgebeuren en niet over het voetbal zelf. De sportjour- FC Groningen Ajax Kick Off

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2006 | | pagina 34