Alleen eerste editie Ajax - FC Groningen in ArenA levert gasten punt op 4 32 Historie tekstMonique Janse foto Beeldarchief Ajax In de allereerste ontmoeting tussen Ajax en FC Groningen in de Amsterdam ArenA verwachten bijna vijftigduizend veel van hun ploeg. Het seizoen is zorgelijk gestart en op de eerste decemberdag moeten de Amsterdammers het geschonden blazoen zien op te poetsen. Tegen FC Groningen, nog geen hoogvlieger in die jaren, moet dat te doen zijn en zeker als Ronald de Boer de thuisploeg al binnen tien minuten op voor sprong heeft gezet, lijkt die opzet grote kans van slagen te hebben. Ook dient deze wed strijd als generale repetitie voor de Europese ontmoeting met Grasshoppers Zürich, een paar dagen later. Bovendien kan de ploeg wel wat zelfvertrouwen gebruiken en een zege op de Noorderlingen zal daarvoor zeer welkom zijn. Dat beseffen de Ajacieden zelf ook. Maar het blijkt niet zo eenvoudig om de teneur van de laatste weken van zich af te spelen. Alleen Arnold Scholten en Ronald de Boer weten zich in positieve zin te on derscheiden. Dat is echter te kort om FC Groningen van de mat te spelen. De Boer scoort dan wel in de negende minuut en werkt zich drie slagen in de rondte over de hele lengte van het veld, maar geen van zijn medespelers weet zich op te trekken aan het niveau van de West-Fries. Patrick Kluivert schiet korte tijd later nog eens hard op de lat, maar daarna verzandt het spel van de thuisploeg. De verdediging van Groningen speelt voor het eerst in die samenstelling en krijgt verrassend genoeg van Ajax de kans zich opnieuw te groeperen en de taken te Raymond Atteveld probeert Martijn Reuser van de bal te zetten. verdelen. Daardoor komt de ploeg niet op een onoverbrugbare achterstand, want de 1-0 ruststand valt alleszins mee. Na rust slaagt Ajax er weer in tempo te maken. Groningen kan de Amsterdamse storm nauwelijks aan, maar ook Ajax zelf heeft moeite met de ingeslagen weg. De eindpasses zijn namelijk veel te slordig om serieuze doelpogingen te kunnen onder- wöjp FC Groningen Ajax Kick Off

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2006 | | pagina 32