Vertrouwen Ajax Kick Off FC Groningen De tegenstander 29 Rasmus Lindgren viert met Stefano Seedorf mee dat die een doelpunt gemaakt heeft. PRO SHOTS/TON NIESSING Jans over zijn besluit om al eerder de knoop door te hakken: 'Er sprak veel waardering en vertrouwen uit het feit dat FC Groningen mij al voor de competitie vroeg om te blijven. Mijn eerste gedachte was: ik heb hier de kans gekregen en daar ben ik de mensen dankbaar voor. Want als je de kans niet krijgt... Ik zit hier nu al voor het vijfde jaar, maar er zijn nog steeds nieuwe dingen die we kunnen doorontwikkelen.' Jans heeft in zijn selectie de beschikking over twee ex-Ajacieden. Vorig seizoen waren het er nog vier. Gijs Luirink vertrok echter naar AZ en Kiran Bechan naar FC Den Bosch. Luirink (23) kon naar eigen zeggen ook naar twee Engelse clubs en naar Ajax. Engeland vond hij nog te vroeg. De centrumverde er verkoos Alkmaar boven Amsterdam omdat hij zichzelf bij AZ meer kans toedichtte op een ba sisplaats. Kiran Bechan (24) werd kort voor de start van de competitie verhuurd aan FC Den Bosch. Bij FC Groningen paste de dartele vleugelspeler niet goed in het 4-4-2 systeem, dat Ron Jans zijn ploeg meestal laat spelen. Rasmus Lindgren en Stefano Seedorf spelen nog wel bij FC Groningen. Lindgren (21) heeft zich vorig seizoen in Groningen uitstekend ontwikkeld, re den voor de noorderlingen om de destijds van Ajax gehuurde Zweed definitief over te nemen. Lindgren speelt doorgaans als ach terste middenvelder in een zogenoemde ruit. Die positie behoort eigenlijk Paul Matthijs toe, maar de aanvoerder kampt met een liesblessure en kijkt vanavond vanaf de tribune toe. De verwachting is dat Lindgren zijn plaats behoudt wanneer Matthijs van zijn blessure is hersteld. De routinier krijgt waarschijnlijk straks een andere positie toe bedeeld, wat iets zegt over het goede functio neren van Lindgren. Stefano Seedorf (24) is niet meer dan een gewaardeerde bankzitter in Groningen. De aanvallende middenvelder werd ruim twee jaar geleden transfervrij van Ajax overge nomen, maar heeft de hoge verwachtingen niet waar kunnen maken. De lichtgewicht mist duelkracht, maar heeft ook veel pech gehad met blessures. Aan zijn voetballende kwaliteiten twijfelt niemand in Groningen. Ook op zijn instelling is weinig aan te mer ken. Seedorf traint hard en als hij in het Beloftenteam moet spelen, doet hij zijn best. De kans dat hij zijn in juli 2007 aflopende contract verlengt, lijkt echter niet groot.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2006 | | pagina 29