'Ajax heeft aan ervaring en uitstraling gewonnen' Ron Jans: Ajax en FC Groningen stonden vorig seizoen vier maal tegenover elkaar: twee keer voor de competitie en twee keer in de finale van de play-offs. Beide ploegen wonnen hun thuis wedstrijden. In de ArenA werd het 3-2 en 2-0 voor Ajax; in Euroborg was de ploeg van Ron Jans met 2-1 en 3-2 de sterkste. De trainer van FC Groningen schat Ajax hoger in dan vorig seizoen. tekst Wim Masker Jans vindt dat Ajax zich ten opzichte van vorig seizoen flink versterkt heeft en dat met de komst van Henk ten Cate als nieuwe trainer de Amsterdamse bluf enigszins bij de club is teruggekeerd. 'Maar het allerbe langrijkste verschil met vorig seizoen vind ik de aankopen. Met Jaap Stam, Roger, Gabri en Kenneth Perez heeft de ploeg flink aan ervaring en uitstraling gewonnen.' Ook vindt Jans de ontwikkeling van Ryan Babel opvallend. 'Hij krijgt van Henk ten Cate veel meer speelminuten en heeft dat ook verdiend.' Als speler van FC Groningen speelde Jans twee keer in Amsterdam tegen Ajax. Beide duels eindigden in een gelijkspel. In het sei zoen 1982-1983 kwam de legendarische 5- 5 tot stand, met onder meer twee goals van de toenmalige linkerspits. Het jaar daarop werd het 1-1. Als trainer heeft Jans met FC Groningen in Amsterdam alleen nog maar van Ajax verloren. In totaal zes keer: vier keer voor de competitie, een keer voor de beker en een keer voor de play-offs. Als het aan Jans ligt komt aan die negatieve reeks zo snel mogelijk een eind. Mocht dat vanavond niet lukken, dan krijgt de coach volgend jaar een herkansing, want hij heeft zijn contract met De tegenstander 27 Ron Jans lacht als hij net zijn contract met FC Groningen verlengd heeft. PRO SHOTS/JAN KANNING de Groningers inmiddels met een seizoen verlengd. Dat gebeurde op een voor hem typerende wijze. Nadat medio 2005 zijn eerste, drie jarige contract met FC Groningen was af gelopen, besloten beide partijen voortaan van jaar tot jaar te bekijken of ze met elkaar verder zouden gaan. De eerste gesprekken over een eventuele contractverlenging ston den - net als vorig jaar - gepland voor het najaar. Algemeen directeur Hans Nijland en technisch manager Henk Veldmate waren het er echter in de zomer al over eens dat ze graag met de trainer verder wilden. Al voor de competitiestart arrangeerden ze een eerste gesprek. En daarna nog een paar. Afgesproken werd uiteindelijk om in janu ari te beslissen. Op een vergadering vlak voor de return wedstrijd tegen Partizan Belgrado schermde Jans echter plotseling met een club, ver telt Hans Nijland. 'Een dag later kreeg ik een telefoontje van hem. "Die club waarop ik doelde is geïnteresseerd en ik wil ook wel praten," zei Ron. 'Ik heb even stevig gevloekt en dacht: shit, en dat 48 uur voor zo'n belangrijke wedstrijd. Toen zei Ron: "die club is FC Groningen". Dat is dus typisch Ron Jans.' Ajax Kick Off FC Groningen

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2006 | | pagina 27