Koploper Hedwiges Maduro 15 I Als vanouds bewoog Maduro zich die wedstrijd over het middenveld, de positie waarop hij vorig seizoen nauwelijks uit kwam ondanks zijn vele wedstrijden. 'Toen was er bijna altijd wel iemand geblesseerd in de verdediging. Dan moest ik daar weer spelen. Dat ik nu alleen nog voor het mid denveld word ingezet, is prettig, wel zo rus tig. Je kunt je toch het beste op één positie richten. Dat is beter voor je spel. We hebben nu genoeg verdedigers die het van elkaar kunnen overnemen en op wie we kunnen terugvallen als iemand geblesseerd raakt.' Dit seizoen nemen spelers eikaars positie soms ook over als er geen blessures zijn. Want het roulatiesysteem heeft zijn intrede bij Ajax gedaan. 'Soms is het belangrijk be paalde spelers rust te geven,' vindt Maduro net als trainer Ten Cate. 'Bovendien hebben wij goede spelers die wissel zijn en in de ba sis kunnen. Als spelers rust moeten krijgen, zijn die moeiteloos op te vangen. Alleen wil je als speler zelf natuurlijk altijd spelen. Zelf ben ik niet zo'n rustige bankzitter. Ik leef heel erg mee. Als er een kans is, dan ren ik al bijna van de bank. Ik wil altijd helpen. Daarom is het ook zo erg als je een keer op de tribune zit. Daar voel je je helemaal machteloos.' Wie de statistieken van dit seizoen er op naslaat, hoopt dat Maduro de rest van het jaar alle wedstrijden begint en eindigt. Tot nu toe zijn namelijk alle duels waarin hij negentig minuten speelde, in winst omgezet. Kopenhagen uit, RKC thuis, Jong RKC uit, IK Start thuis en Utrecht uit. 'Dat is een mooi lijstje en een leuk gegeven. Dat moeten we zo houden. Dan worden we kampioen,' grijnst de Almeerder. Ajax is op de goede weg, want de clubnaam prijkt sinds een week weer bovenaan de ranglijst van de Eredivisie. En dat na tweeënhalf jaar. 'Ik wist niet dat het zo lang geleden was dat we bovenaan stonden. Zo voelt het ook he lemaal niet. Dit seizoen zijn we een andere weg ingeslagen en het wordt tijd dat we nu koploper blijven. Daar gaan we hard voor knokken. We begonnen het seizoen goed, maar die uitschakeling in de Champions League is een grote domper geweest voor iedereen die van Ajax houdt. In de UEFA Cup zitten we in een mooie poule. Als we ver willen komen, moeten we van iedereen winnen. Volgende week kunnen we profite ren van het feit dat wij de eerste ronde, voor de Klassieker tegen Feyenoord, vrij zijn en zij al moeten spelen.' Ajax Kick Off FC Groningen Hedwiges Maduro is net zo blij als Zdenek Grygera met diens treffer.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2006 | | pagina 15