Lekkere wedstrijd in zijn schema, heeft het mis. Hij was, hoe tegenstrijdig dat misschien ook klinkt als iemand met vermoeidheidsverschijnselen kampt, de laatste weken juist harder aan het werk dan zijn teamgenoten. 'Ik doe veel oefeningen met hersteltrainer Laurens Ebben, veel wenden en keren. Veel voeten werk en ook veel krachttraining. Op die manier wordt mijn lichaam sterker, zodat het beter bestand is tegen de inspanningen, t Als je alleen maar rust inbouwt, wordt het lichaam er alleen maar zwakker op. Dat kan niet. Ik merk nu duidelijk verbetering 1 met hoe ik er in juli voor stond. Ik heb veel meer energie.' Toch is een dag rust wel prettig. Zo had Maduro afgelopen weekeinde helemaal vrij. Zondagavond zou hij zich aansluiten bij Jong Oranje, dat dinsdag een oefenduel speelde. 'Ik heb dan wel vorige week vrij dag nog bij Ajax getraind terwijl de groep vrij was, maar ik was het weekeinde vrij. Hedwiges Maduro 1 3 Het is een misverstand dat ik mij helemaal had afgemeld voor Jong Oranje, want ik zou bij Ajax doortrainen en mij wel melden voor de wedstrijd tegen Jong Denemarken. Alleen kreeg ik last van mijn lies, dus moest ik alsnog afzeggen. Deze rustperiode zonder wedstrijden was wel zo lekker.' Lekker. Toevallig ook het woord dat de middenvelder gebruikt als hij terugblikt op het laatste, loodzware, competitieduel van Ajax, uit bij FC Utrecht. 'Dat was een lekkere wedstrijd, ja. Komt natuurlijk ook omdat we hem wonnen. We hebben hard geknokt, ook voor elkaar en zo een goede teamprestatie geleverd. Het enige dat we nog hadden moeten doen, is Utrecht op 3-0 zetten. Nu werd het nog 2-2 terwijl de kans van Fortuné waaruit de gelijkmaker viel, eigenlijk hun eerste kans was.' Deze slag op het Utrechts middenveld is voor Maduro. Ajax Kick Off FC Groningen

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2006 | | pagina 13