MijrïAjax 43 we met 5-2. De sfeer die avond gaf me echt kippenvel, het was elektrisch. En ook qua voetbal was het fantastisch, zeker toen ze begonnen te scoren. In dat opzicht betekent die wedstrijd meer voor mij dan de gewon nen finale. Ik was er niet bij in Wenen, maar wel een dag later op het Museumplein. Dat was natuurlijk ook heel bijzonder om mee te maken.' Mooiste Ajax-doelpunt: Dat is toch nog steeds de omhaal van Marco van Basten tegen FC Den Bosch. Ik was er die middag jammer genoeg niet bij, maar wat een indruk maakte die goal...' Favoriete speler van Ajax op dit moment: Wesley Sneijder. Hij is een goede, technische speler die het spel kan sturen en de lijnen kan uitzetten. Een complete voetballer.' Favoriete speler uit de Ajax-historie: Ik heb Stefan Pettersson altijd een interes sante voetballer gevonden. Hij was iemand die altijd bleef vechten voor een goed re sultaat, hij gaf iedere wedstrijd honderd procent voor Ajax. Daarom was het mooi om naar hem te kijken. Als anderen nog gewoon in het roodwit van het veld stapten, was Pettersson steevast zwart van de mod der. Zijn mentaliteit ontbrak nog wel eens bij de anderen. Wij hebben vaak genoeg gezongen over Johnny van 't Schip de schip breukeling.' Favoriete club naast Ajax: IK Start. Toen ik pas in Kristiansand woonde, moest ik er niets van hebben. Dat had vooral te maken met het niveauverschil, denk ik. Het voetbal in Noorwegen staat echt een paar treetjes lager dan wat ik Van Ajax gewend was. Ik kwam uit Nederland en was verwend. Uiteindelijk heb ik het hier een tijdje aangekeken op televisie, tot een vriend me vroeg een keertje mee te gaan naar het stadion. Dat was eigenlijk best leuk en sindsdien is Start mijn tweede liefde, op voetbalgebied dan. De twee gaan mooi samen. De voorzitter van Start zei hier vo rige week nog in een kranteninterview dat Ajax altijd een voorbeeld voor zijn club is geweest. Daarom vinden ze het ook zo fan tastisch om tegen Ajax te spelen. Als enige in Noorwegen speelt Start ook volgens een systeem dat vergelijkbaar is met dat van Ajax. Met aanvallers op de vleugels, een soort 4-3-3.' Ajax is voor mij: Voetbal. Als ik denk aan voetbal, dan denk ik aan Ajax. Compleet, mooi om naar te kij ken, voetbal waarbij je je nooit verveelt. Nou ja, soms zit er eens een negatieve uitschieter tussen, maar over het algemeen biedt Ajax altijd volop vermaak. Ik hoop er bij te zijn in Amsterdam. We gaan waarschijnlijk met de auto, vanuit Kristiansand met de veer boot naar het noorden van Denemarken en van daaruit naar Nederland. Al met al zullen we zo'n tien uur onderweg zijn. Dat is niet eens zo veel meer dan bij de thuiswed strijd. Over de reis van Kristiansand naar Lillestrom hebben we ook vijfenhalf uur gedaan. Jammer dat die wedstrijd daar ge speeld moest worden, want de sfeer haalde het in de verste verten niet bij hoe het er in Kristiansand aan toe gaat.' Ajax Kick Off IK Start

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2006 | | pagina 43