Verhuisd naar Noorwegen maar het hart nog bij Ajax De supporter aan het woord Met wie kijk je naar wedstrijden van Ajax? Tegenwoordig zie ik de wedstrijden alleen nog op televisie. Daar heb ik wel een speci aal pakket moeten kopen, maar nu heb ik via de satelliet alle duels van Ajax, PSV en m.- ml t Fan van Ajax sinds: Mijn vader ooit een shirtje voor me mee nam na een Europa Cupwedstrijd. Hij was iemand die de ploeg overal achterna reisde, ook bij de finale in 1969 (Ajax verloor in Estadio Santiago Bernabeu te Madrid met 1-4 van AC Milan, red.). Hij kwam terug met een wit, katoenen shirtje met het Ajax- logo erop. Sindsdien ben ook ik verknocht aan de club.' Feyenoord tot mijn beschikking. Verder volg ik de verrichtingen via internet. Ik ben zeven jaar geleden verhuisd naar Noorwegen. Als dienstplichtige bij de luchtmacht kwam ik tijdens een oefening in Noorwegen een meisje tegen en we werden verliefd. Nu zijn we al drie jaar getrouwd en wonen net bui ten Kristiansand. Voor die tijd ging ik altijd met mijn vaste kameraden naar wedstrijden van Ajax. We kenden elkaar via Zwart-Wit '63, een voetbalclub in Harderwijk.' Mooiste Ajax-moment: Voor mij was dat de halve finale in de Champions League tegen Bayern München in 1995. In het Olympisch Stadion wonnen Naam; Alex de Groot Woonplaats: Kristiansand, Noorwegen Leeftijd: 36 jaar Seizoenkaart: Nee. Als je in Noorwegen woont, heeft dat natuurlijk geen zin. Maar ook toen ik nog in Nederland woonde, heb ik nooit een seizoenkaart gehad. Ik denk dat de noodzaak een beetje ontbrak, omdat we nooit problemen hadden om bij het stadion aan losse kaarten te komen. Voor belangrijke wedstrijden kochten we ze van tevoren. Eerst bezochte wedstrijd: Ik geloof dat dat tijdens het Amsterdam Toernooi was. in het begin van de jaren tachtig. ne~-édelen.no Supporters zijn er in alle soorten en maten, ledereen beleeft Ajax op zijn eigen manier. In de Ajax- media www.ajax.nlKick Often Ajax Magazine komen de supporters aan het woord over hün Ajax. In deze aflevering vertelt Alex de Groot uit Kristiansand, Noorwegen wat Ajax voor hem betekent. Ajax Kick Off >IK Start

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2006 | | pagina 41