Schaamrood op de kaken na bekerzege Jong RKC - Ajax 36 Terugblik r i> IVHH «s. HH Het klinkt wat tegenstrijdig als schaam tegevoel overheerst na een zege, maar de 2-5 bekeroverwinning op Jong RKC zorgde voor bedrukte gezichten in het Ajax-kamp. 'Een onwaardige manier om aan het beker toernooi deel te nemen,' was trainer Henk ten Cate hard in zijn oordeel. 'Ik heb hier geen woorden voor, want ieder woord dat je eraan besteedt, is er eigenlijk een te veel.' Ten Cate had gehoopt dat de wisselingen die hij in zijn ploeg doorvoerde, gretigheid teweeg zouden brengen. Maar dat gebeurde niet: Ajax speelde in Waalwijk slap en ongeïnspireerd, tot zichtbare ergernis van Ten Cate. De trainer had basisspelers Maarten Stekelenburg, Jaap Stam, John Heitinga, Klaas Jan Huntelaar, Urby Emanuelson, Gabri en Ryan Babel rust gegund en hoopte dat de vervangers hem zouden overtuigen van het feit dat zij elke week dienen te Kenneth Perez was bij afwezigheid van Jaap Stam, die rust kreeg, de aanvoerder. spelen. Maar dat lukte de invallers bij lange na niet. In een veel te laag tempo speelde Ajax de bal rond tegen Jong RKC, dat door winst van de Beloftenbeker aan het 'grote' beker toernooi mocht deelnemen. Prompt kwa men de gastheren nog snel op voorsprong ook. Zdenek Grygera maakte vlak na het begin op onbegrijpelijke wijze hands: de Tsjech ging met zijn handen omhoog een luchtduel aan met ex-Ajacied Jasper Kok en raakte de bal. Een gele kaart voor Grygera en een strafschop voor Jong RKC, luidde het verdict van scheidsrechter Pol van Boekei. De boomlange spits Kevin Vink benutte het buitenkansje: 1-0. Het kwalitatief betere Ajax boog die stand binnen het halfuur om in een voorsprong dankzij goals van Markus Rosenberg en IK Start Ajax Kick Off

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2006 | | pagina 36