Stig-lnge Bj0rnebye IK Start-trainer maakte furore in Liverpool Nielsen of Johnsson De tegenstander 31 Stig-lnge Bjornebye is de trainer van IK Start. De Noorse bikkel maakte als speler faam bij Liverpool. Hij laat Start in een 'on-Noorse' 4-3-3 formatie spelen. Het elftal van Start staat dit seizoen onder leiding van Stig-lnge Bjornebye, fameus in zijn periode als Liverpool-speler. De nu 36-jarige oefenmeester verruilde Rosenborg BK in de winter van 1992 voor The Reds. Liverpool betaalde 600.000 Britse Pond voor de linksbenige verdediger, die in ruil daarvoor tot de zomer van 2000 op Anfield bleef. Bjornebye is in zijn land van dezelfde allure als Kjetil Rekdal, Erik Mykland, André Bergdolmo, Erik Hoftun, Hennig Berg, Ole Gunnar Solskjaer en Tore Andre Flo. Als trainer staat hij nog aan het begin van zijn loopbaan. Opmerkelijk is vooral de manier waarop hij Start laat voetballen. Scandinavisch - en dus Noors - voetbal staat bij uitstek bekend om zijn fysieke inslag. Boomlange verdedigers, noeste werkers op het middenveld en loodzware spierbundels voorin. Techniek, opbouw en verzorgd spel kom je niet tegen in het opleidingsboek voor de Noorse trainer. Maar daar laat Bjornebye zich niet door leiden. IK Start wil voetbal len. Alleen, zo bewees de door Ajax met 2-5 gewonnen heenwedstrijd, kan dat niet zo goed als de Amsterdammers. Treffend voorbeeld voor de goede bedoeling van de trainer was de gelijkmaker in het duel met Ajax. Rechtsback Steinar Pedersen kwam op over de rechterflank. Na een goede com binatie met rechterspits Geier Fevang zette Pedersen voor. Bij de tweede paal tikte de inlopende linksback Marius Johnson de bal - via de benen van John Heitinga - binnen. Een prima uitgespeeld doelpunt. Het elftal zoals Bjornebye dat voor ogen staat, kent op het uitgebalanceerde mid- Voormalig Liverpudlian en huidig trainer van IK Start Stig- lnge Bjornebye. PRO SH0TS/DIGITALSP0RT denveld z'n sterkste bezetting. Kristoffer Haestad en Fredrik Stromstad zijn de dra gende spelers. Vooral Stromstad is goed bezig. De Noors international scoort veel en gemakkelijk en doet dat ook voor het nati onale elftal. Voorin gaat er van rechtsbuiten Alex Valencia, die in de heenwedstrijd ont brak, veel dreiging uit. Centraal voorin strij den David Nielsen en Todi Johnsson om een basisplaats. Johnsson startte tegen Ajax in de basis en werd na 66 minuten vervangen door Nielsen. Drie dagen na de ontmoeting met Ajax stond publiekslieveling Nielsen aan de aftrap. Start versloeg HamKam met 2-0 en Nielsen maakte beide goals. Of hij ook vanavond in de basis verschijnt, is even afwachten. Vast staat dat zelfs twee goals voor IK Start niet volstaan om Ajax uit te schakelen. Daarvoor moet met minimaal 0-4 worden gewonnen. Dat is de Noorse ploeg dit seizoen nog niet eerder gelukt. De grootste zege dit seizoen was thuis tegen Viking (3-1). Van Lillestrom en Hamkam werd met 2-0 gewonnen. Start won in de competitie driemaal een uitwedstrijd. In alle gevallen met een goal verschil. Ajax Kick Off IK Start

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2006 | | pagina 31