'Ajax komt een jaar te vroeg' De dappere ambities van IK Start De tegenstander 27 Na jarenlang de Heen en Weer van Volendam in bruikleen te hebben gehad, is IK Start uitgegroeid tot een stabiele subtopper in de Noorse competitie. Het volgend seizoen nieuw te betrekken sta dion geeft richting aan de ambities van de club. tekst Arnout Verzijl Wesley Sneijder tegen David Hansen. IK Start is afkomstig uit Kristiansand en bestaat 101 jaar. De badplaats uit het zuiden van het land is 's zomers een geliefd vakan tieoord. De plaatselijke voetbalclub leidde er tot voor kort een anoniem bestaan. In het 1 laatste decennium bivakkeerde Start in de onderste regionen van de Tippeligaen - de Noorse Eredivisie - of draaide het anoniem mee in de liga daaronder. Het Noorse voetbal dankt veel van haar aanzien aan Rosenborg BK. De vereniging uit Trondheim maakte in de jaren negentig furore. Van 1992 tot en met 2004 werd Rosenborg onafgebroken kampioen van het Scandinavische land. In die periode deed de club het bij tijd en wijlen ook prima in de Champions League. Met als een van de hoogtepunten de kwartfinaleplek in 1997. In 2002 kruiste Rosenborg de degens met Ajax. Uit, in het fraaie Lerkendal stadion, werd het 0-0. In Amsterdam speelde Ajax met 1-1 gelijk, doelpunt Ibrahimovic. De Amsterdamse formatie zou dat jaar pas in de kwartfinale worden uitgeschakeld. Het slippertje van Cris Chivu in San Siro, weet u nog? Heel vervelend, zo vlak voor tijd. De hegemonie van Rosenborg werd vorig jaar doorbroken door Valerenga. Die club veroverde de landstitel en deed dat op de best denkbare manier, namelijk door op de laatste speeldag bovenaan te komen. Tot die tijd voerde IK Start de ranglijst aan. Een 1-3 thuisnederlaag tegen Fredrikstad - terwijl een puntje genoeg was geweest - deed Start de das om. Ajax Kick Off IK Start

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2006 | | pagina 27