Multifunctioneel Michael Krohn-Dehli 15 Na jaren van opofferingen dan eindelijk zij aan zij met de gelouterde profs. door over de twee Waalwijkse jaren. 'Toen ik bij Ajax vertrok, was ik niet klaar voor de Eredivisie. Ik zat toen net tussen het eerste en tweede elftal in. Bij RKC heb ik vooral het eerste seizoen goed gepresteerd. Tijdens het tweede jaar raakte ik helaas geblesseerd. Het elftal draaide dat jaar ook moeizamer. RKC is in elk geval een gemoe delijke club. Als. je daar je ding doet, word je heel snel geaccepteerd. Vooral van 'oude ratten' als Alfred Schreuder en Mark van Hintum heb ik die twee jaar veel geleerd. Vooral Schreuder - zelf ook een heel slimme voetballer - leerde me echt over het voet bal na te denken. Voorheen wilde ik altijd 'gewoon' lekker voetballen. Schreuder was eigenljk een soort trainer; iemand die altijd bezig is met het beter maken van een ploeg. Van zulke ploeggenoten steek je het meeste op. Heel eerlijk gezegd had ik desondanks nooit verwacht terug te keren bij Ajax. Zeker niet zo snel. Al liet de club me bij mijn vertrek wel weten dat ze me zouden blijven volgen.' Een operatie aan een pees in zijn linkerknie bezorgde Krohn-Dehli een valse start bij zijn rentree in Amsterdam. In de voorberei ding op het gloednieuwe seizoen maakte de Ajacied zijn revalidatierondes over het trai ningsveld. De toch glorieuze 'thuiskomst' werd gevierd in het krachthonk, in het bijzijn van een fysiotherapeut. 'Ik wist wat er aan kwam. Al ver voor de zomerva kantie was bekend dat een operatie zou volgen. Daardoor realiseerde ik me ook dat mijn start, vergeleken met die van de andere nieuwkomers, zwaarder zou zijn. Moeilijker. Best vervelend, omdat je jouw nieuwe ploeggenoten en de trainers nog niet goed kent. Voor de blessure wist ik al dat het hard knokken zou worden. Hard knok ken om me zo snel mogelijk te bewijzen.' De werklustige Deen bracht een aloud ada gium in de praktijk door worstelend boven te komen. Zijn debuutwedstrijd tegen de Roda Juliana Combinatie is daarmee ook een beloning voor alle getoonde werklust. Alle opofferingen zijn dus niet voor niks geweest. De vervanger van Gabri vertolkte in zijn debuutwedstrijd een halfuur lang de rol van rechtshalf. Daarmee is direct de positie genoemd, waarop Krohn-Dehli zich richt. De Deen is multifunctioneel inzetbaar, Ajax Kick Off IK Start

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2006 | | pagina 15