12 Michael Krohn-Dehli Droom Tijd voor de volgende stap voorwaarts In de uitwedstrijd tegen Roda JC zag Michael Krohn-Dehli een lang gekoesterde wens in ver vulling gaan. Hij debuteerde in Ajax 1. Sinds dat debuut, wil de Deen meer. Veel meer. Het is tijd voor de definitieve stap voorwaarts. tekst Ronald Jonges fotografie Louis van de Vuurst Het zijn roerige tijden in het voetballe ven van Michael Krohn-Dehli. Daags na zijn debuut in de hoofdmacht tegen Roda JC speelde de Deen een bekerwedstrijd met Jong Ajax. De midweekse ontmoeting tussen Ajax en Jong RKC zag Krohn-Dehli thuis, vanaf de bank. De blijdschap over zijn langverwachte, dik een halfuur durende debuut smaakt naar meer speelminuten in de hoofdmacht. De middenvelder is evenwel 'veroordeeld' tot geduld. Krohn-Dehli kan weinig anders doen dan rustig afwachten tot trainer Henk ten Cate een nieuw beroep op hem doet. De Deen snakt hoe dan ook naar nieuwe speeltijd. 'Of het moeilijk was om de dag na Roda weer op de Toekomst te spelen?' Moeilijk blijkt niet het juiste woord. De entourage rondom het treffen met Jong Stormvogels Telstar was simpelweg 'anders'. Een an der gevoel en dus een andere beleving. Voetballen voor duizenden toeschouwers in zuidelijk Limburg is 'anders' dan de voetbal kunsten tonen voor honderden bezoekers op de Toekomst. 'Voor jouw ploeg moet je altijd met 100 procent inzet spelen, vind ik. Dus ook bij Jong Ajax. Ik kan me gelukkig goed focussen. Alleen als je meer wedstrij den in Ajax 1 speelt, kan ik me voorstellen dat het lastiger is om op de Toekomst te voetballen. Als het eenmaal zo ver is, richt je jezelf toch vooral op het eerste.' Normaal gesproken speelt Krohn-Dehli het gros van zijn wedstrijden voorlopig in de Beloftenploeg van de trainers Aron Winter en Maarten Stekelenburg. Het gevoel bij zijn wedstrijden in de Beloftencompetitie zal sinds Roda-uit onvermijdelijk toch an ders zijn. Sinds zijn zeventiende maakte hij deel uit van de jeugdopleiding van Ajax. Sindsdien droomde ook Krohn-Dehli een onvervalste jongensdroom: debuteren in het Grote Ajax. In het Parkstad Limburg Stadion ging de jongensdroom in vervulling voor de 23-jarige. Het eerste echte, grote voetbaldoel is gerealiseerd. 'Tijdens het inlopen was ik al bezig met de toch moeilijke wedstrijd,' kijkt Krohn-Dehli terug. Ook de invaller kon niet voorkomen dat zijn ploeg met 2-0 verloor. 'Zelf wilde ik vooral proberen wat meer frisheid in de ploeg te brengen. Ik denk wel dat ik aardig heb gespeeld. Al blijft het natuurlijk jammer dat we verloren. Dat is zeker een smetje op mijn debuut. Een overwinning had de dag nog mooier gemaakt.' Al op de terugweg vanuit Kerkrade naar IK Start Ajax Kick Off

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2006 | | pagina 12