t hij zelfs aan- Raymond en Arjan ook mee. Door mij Jan trouwens Ajacied geworden. Eerst was hij voor Feyenoord. Dat mocht van mij niet meer. Ik heb hem over kunnen halen. Nu is hij zelfs een grote Ajax-fan. Hoe me dat is gelukt? Gewoon, door hem telkens te "trakteren" op Ajax-cadeaus. De ene keer kreeg hij een Ajax-sjaal, de andere keer een Ajax-sleutelhanger. Gelukkig zag hij er de humor wel van in.' Mooiste Ajax-moment: 'Ik kan me uit mijn eerste jaar als seizoen kaarthouder nog een 5-0 overwinning her inneren op Vitesse. Tijdens die wedstrijd heb ik alleen maar staan juichen en springen. Ajax speelde die dag zo goed; vooral Zlatan Ibrahimovic was die middag fantastisch. Mijn stiefvader was ook erg blij. We hebben elkaar vaak omhelsd. De terugreis was ook geweldig. We zijn toen onderweg ergens wat gaan eten. De eerste reactie van veel mensen was: "Jullie hebben vast een leuke wedstrijd gezien." Als ik naar Ajax ga, heb ik altijd mijn Ajax-shirt aan. Zo ziet ieder een meteen waar ik naar toega. Of waar ik ben geweest.' Mooiste Ajax-doelpunt: 'Het hakje van Rafael van der Vaart tegen Feyenoord vond ik heel mooi. Ondanks de hoogte, kon ik die treffer mooi zien vanaf mijn plek. De eerste goal van dit seizoen van Klaas Jan Huntelaar, tegen Vitesse, was ook fraai.' Favoriete speler van Ajax op dit moment: 'Dat is Jaap Stam. Vooral vanwege zijn uit straling; hij ziet er bovendien altijd ontzet tend gemotiveerd uit. En, niet onbelangrijk, Stam speelt ook gewoon ontzettend goed. Als het even mogelijk is, c vallend zijn steentje bij. Huntelaar is van wege zijn doelpunten een andere favoriet. Hij doet wat een spits moet doen: scoren.' Favoriete speler uit de Ajax-historie: 'Cristian Chivu heb ik altijd een heel goede speler gevonden. Hij ging altijd lekker door, was zeker niet zo'n aansteller die om elk klein dingetje gaat liggen. Dat soort dingen zie je weieens bij de tegenstanders van Ajax. Soms lukt het zo'n tegenstander dan ook nog om bijvoorbeeld een vrije trap te krij gen! Daar houd ik dus niet van. Heel jam mer dat Chivu ooit is weggegaan. Hij heeft gelukkig wel mooi afscheid kunnen nemen van de club en de supporters.' Favoriete club naast Ajax: 'Dat is Manchester United. Vooral omdat daar zoveel goede spelers voetballen. De laatste jaren ook een aantal Nederlanders. De voorliefde voor Manchester United komt ook al een beetje van mijn vader. Ooit is hij met mijn broer Raymond naar Manchester United - Ajax geweest. Ik was toen nog te klein om met het vliegtuig mee te kunnen gaan.' Ajax is voor mij: 'Ontspanning. Het is voor mij de meest ont spannen bezigheid die ik kan bedenken. De club biedt hooguit een leuke spanning. Als het iets minder gaat, hoort dat er gewoon bij. Daar moet je tegen kunnen als sup porter. Voor mijn stiefvader heeft Ajax te maken met emotie, ontspanning en passie. Daar sluit ik me graag bij aan!' Ajax Kick Off NEC

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2006 | | pagina 42