Slappe start inleiding op eerste puntenverlies Roda JC - Ajax 38 Terugblik i De Ajax-gezichten stonden op onweer, kort na de nederlaag bij Roda JC (2-0). De Amsterdammers waren afgetroefd op strijd lust in Limburg. De Limburgers werden geprezen om hun niet aflatende inzet. 'We hebben terecht verloren van een veel agressiever Roda JC,' vatte Ajax- trainer Henk ten Cate de verliespartij bondig samen. Verdediger Davy de Fauw diende Ajax na acht minuten de eerste klap toe. Uit een vrije trap mocht de oud-Spartaan ongehin derd intikken. 'Omdat we zo slecht begon nen, hebben we dit resultaat vooral ook aan onszelf te wijten,' zei aanvoerder Jaap Stam. "Natuurlijk probeer je in het vervolg de wed strijd te laten kantelen. Maar wie zo slap begint, laat de tegenstander zelf in de wed strijd komen. Je maakt het jezelf moeilijk. Iedereen zal wat zijn verantwoordelijkheid betreft goed naar zichzelf moeten kijken.' De Ajax-aanvoerder verliet de kleedkamer met een strenge blik. Het was dezelfde uit- Roda's aanvoerder Jan-Paul Saeijs klopt Klaas Jan Huntelaar in een luchtduel. drukking waarmee hij eerder, in de wedstrijd, zijn ploegmaten over het dode punt hoopte te tillen. Zelfs Stam slaagde zondagmiddag niet in zijn missie. Vooral ook niet omdat de gasten de slag in de eerste helft overduidelijk verloren op het middenveld. Roger en Gabri werden in het Parkstad Limburg Stadion overlopen door hun directe tegenstanders. Ajax kreeg ook daarom geen grip op de tegenstander. 'Henk ten Cate had bij ons beleving ge zien,' zei de winnende trainer Huub Stevens, bijna stralend van tevredenheid. 'Dat vond ik het mooiste compliment dat hij ons kon geven.' Met een grote dosis strijdlust maakten de Limburgers slim gebruik van de Amsterdamse vermoeienissen, opgedaan rond het midweekse treffen tegen IK Start. Andres Oper deelde een halfuur voor tijd de genadeklap uit. Ook hij werd niet afgestopt. Gevolg was dat de Est de bal relatief sim pel voorbij Stekelenburg kon werken: 2-0. NEC Ajax Kick Off

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2006 | | pagina 37