Passende cijfers voor incidentrijke voetbalavond aiV IK Start - Ajax 36 Terugblik Met passende cijfers voor een incidentrijke voetbalavond heeft Ajax afgerekend met IK Start. In het Noorse Lillestrom werd het 2-5 voor de Amsterdammers. Gemakkelijk kwam de overwinning zeker niet tot stand, eerder met horten en stoten. IK Start bleek op basis van lef en een niet aflatende strijdlust een uur lang in staat om de Nederlandse tegenstander het leven behoorlijk zuur te maken. Dat de verklaring daarvoor ten dele ook bij Ajax zelf te vinden was, bleek alleen al uit de ingrepen van Ten Cate, die al vroeg reageerde op het afkal vende overwicht van zijn team. 'Volgens mij was het een kwestie van concentratie, die verslapte omdat het in de eerste twintig mi nuten zo goed ging. Maar ik wil het nog wel eens zeggen: Kwaliteit geeft pas de doorslag als je minstens zo veel arbeid levert als je tegenstander.' Tien minuten voor rust pleegde de coach zijn eerste wissel van de avond: Ryan Babel ver- Ryan Babel was de enige Ajacied die van trainer Henk ten Cate een ruime voldoende kreeg. Hij viel na 35 minuten in voor Mauro Rosales. ving Mauro Rosales, wat niet zonder gevol gen bleef. Drie minuten voor de pauze bracht Gabri Babel in stelling, die Rosenberg aan de rechterkant vrij zag staan. De Zweedse aanvaller bracht Ajax weer op voorsprong met een laag schot in de verre hoek: 1-2. Klaas Jan Huntelaar had de score geopend, nadat een kopbal van aanvoerder Jaap Stam nog was tegengehouden door doelman Rune Nilssen. Daarna zakte het spelpeil van Amsterdamse kant langzaam maar zeker naar een bedenkelijk peil. De tegentreffer van Noors international Marius Johnsen na een halfuur was daarom niet helemaal verrassend. Na de pauze was het aanvan kelijk van hetzelfde laken een pak, met de gelijkmaker van Geir Ludvig Fevang als logisch gevolg. Het inbrengen van Olaf Lindenbergh voor NEC Ajax Kick Off

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2006 | | pagina 35