Plezier John van den Brom 31 Iers als Babel, Vermeer, Sneijder, Maduro, Heitinga, Vermaelen en Stekelenburg heb ben zelf nog op de Toekomst gespeeld. Dat geeft direct aan waar het hier vooral om draait: het opleiden van spelers voor het eerste elftal.' De vier amateurelftallen, de dertien jeugdelf- tallen en Jong Ajax trainen vrijwel dagelijks op het jeugdcomplex. Plezier is belangrijk, benadrukt de voormalige eerste elftalspeler. Zowel op als rond de velden. 'We doen het samen, dus met elkaar,' benadrukt Van den Brom een belangrijk punt. 'Met veel plezier hard werken. Dat zijn gelijk ook mijn stok paardjes.' Afgelopen seizoen had Van den Brom Jong Ajax nog onder zijn hoede. Het in goede ba nen leiden van de dagelijkse gang van zaken op de Toekomst, ging hand in hand met het opleiden van de Beloften. Sinds dit voetbal jaar concentreert Van den Brom zich vooral op zijn 'bureaubaan'. 'Ik mis het elke dag bezig zijn met de groep wel,' zegt de oud speler eerlijk. 'Het liefst loop ik hier ook in trainingspak rond. Ga ik kijken bij de trainingen. Zo leer je de spelers en trainers ook het beste kennen.' Lachend: 'Als ik hier elke dag in een net pak loop, gaat het echt niet goed met me. Ik hoop dat mijn collega's me dan waarschuwen. 'Weet je wat ook echt mooi is? Als je hier op zaterdagochtend rond half tien binnen komt en de kantine zit vol met kleintjes. Allemaal jeugdspelers die apetrots zijn om het Ajax-shirt te dragen. Jeugdwedstrijden zijn schitterend om te zien. Ook dat is we kelijks weer een fantastisch moment, hier op de Toekomst.' John van den Brom, nu bezig aan zijn tweede seizoen als hoofd opleidingen, nam in mei in Tilburg de Rinus Michels Award voor beste jeugdopleiding in ontvangst. Ajax ontving deze onderscheiding voor de tweede maal op rij. Ajax Kick Off NEC

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2006 | | pagina 30