Jonas Olsson: ongeslagen tegen Ajax 'Ik sta versteld van Huntelaars sprongkracht' De Tegenstander 29 Vorig seizoen waren alle ogen in de ArenA op zijn directe tegenstander gericht. Maar Jonas Olsson zorgde er, samen met zijn teamgenoten, voor dat Klaas Jan Huntelaar in zijn allereerste wedstrijd voor Ajax niet tot scoren kwam. Of dat nu weer gebeurt? 'Huntelaar is wel de beste spits van Nederland.' Vorig jaar hebben jullie niet van Ajax verloren. Daar bewaar je dus goede herinneringen aan? 'Eigenlijk wel ja. Thuis wonnen we met 1-0 en uit werd het 1-1. Beide keren gingen we er vanaf het begin vol op en stond de orga nisatie over het hele veld goed. Dat is volgens mij precies de manier waarop je Ajax moet aanpakken. Vanaf de eerste minuut scherp zijn en laten merken dat er voor ons wel degelijk iets te halen valt. In de ArenA kwamen we al na vijf minuten op voorsprong via Rob Wielaert, waardoor het vertrouwen snel groeide. Thuis wonnen we op kracht, inzet en strijd. Het duel in Amsterdam betekende het debuut van Huntelaar voor Ajax. 'Hij stond volop in de aandacht maar was nau welijks gevaarlijk. De samenwerking met Peter Wisgerhof liep die middag goed. Desondanks is Huntelaar de beste spits van de Nederlandse competitie. Ik sta vooral versteld van zijn sprong- en kopkracht. Hij timet altijd precies op het juiste moment. Daarnaast is het een echte afmaker. Hij is allround en kent geen zwaktes.' Was het je eerste bezoek aan de ArenA 'Nee, ik was er al eens geweest met de natio nale jeugdploeg van Zweden. We waren op trainingskamp in de buurt van Enschede en op dat moment speelde Zlatan Ibrahimovic nog voor Ajax. Toen zijn we met ons hele team naar Ajax - NAC Breda gaan kijken. De ArenA is natuurlijk een prachtig stadion, al raak ik daar niet meer van onder de indruk. Of we nu tegen Ajax spelen of tegen een andere club, het maakt mij niet uit. Ik verwacht dat de wedstrijd op tv zal zijn in Zweden. Een Pay-TV-zender zendt wel eens een Nederlands duel rechtstreeks uit. Jonas Olsson tegen Klaas Jan Huntelaar in diens debuutwed- strijd voor Ajax. PRO SHOTS/STANLEY GONTHA Nu er twee Zweden bij betrokken zijn, is de kans groot.' Bij Ajax speelt inderdaad Markus Rosenberg. 'Hij is geen vaste klant voor de basis, hè? De concurrentie voorin bij Ajax is groot, dat zegt voldoende. Ik zal Markus vandaag vast even spreken, maar daarbuiten hebben we eigenlijk geen contact. Ik heb zijn mobiele telefoonnum mer evenmin. Ik ga wel veel om met Rasmus Lindgren, die nu bij FC Groningen speelt. Samen speelden we in Jong Zweden en droe gen we het shirt van Landskrona BoIS.' Wat verwacht je van deze editie van Ajax - NEC? 'Het is voor ons een lastige wedstrijd. We zullen tot het uiterste moeten gaan, want Ajax heeft natuurlijk een goed team. We zijn het seizoen niet slecht gestart, maar konden dat tot nu toe onvoldoende in resultaten omzetten. Hopelijk doen we dat vandaag wel.' Ajax Kick Off NEC

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2006 | | pagina 28