gierigheid kende De Roemeen een stroeve start bij Ajax. In het duel om de Johan Cruijff Schaal tegen PSV had Ogararu het zeer moeilijk tegen Arouna Koné en halver wege de wedstrijd verloor hij zijn plaats aan Johnny Heitinga. Maar in de thuiswedstrijd tegen RKC raakte Zdenek Grygera al in de eerste minuut geblesseerd en Ogararu kreeg een tweede kans, die hij met beide handen aangreep. 'Het gaat sindsdien goed en we hebben die wedstrijden waarin ik gespeeld heb, gewonnen,' zegt de rechtsback. 'We moeten dit seizoen kampioen worden, dan spelen we volgend seizoen in ieder geval in de Champions League.' Ook bij Ogararu is de nare smaak van de uitschakeling voor het kampioenenbal door FC Kopenhagen nog niet helemaal verdwenen. 'Helaas geen Champions League voor ons dit jaar. En dat terwijl mijn oude club Steaua Boekarest nu wel daar speelt. Dan maar de UEFA Cup. Vorig seizoen kwamen we met Steaua tot de halve finale, waarin we net uitgeschakeld werden door Middlesbrough. Ajax heeft een goed team en we kunnen de UEFA Cup winnen. Als de ene deur dicht gaat, gaat er een andere open.' George Ogararu 15 George Ogararu speelde een keer voor het nationale elftal van Roemenië, uitgerekend tegen Nederland dat in Boekarest met 2-0 won. Een terugkeer in de nationale ploeg is een van de doelen van de verdediger voor dit seizoen. 'Ik was al uitgenodigd voor de laatste interland, maar op het laatste moment kreeg ik te horen dat ik toch niet hoefde te komen. Dat vond ik erg jammer, want het was ook een goede gelegenheid om even naar huis te gaan. Ik ben al sinds 1 juli niet meer in Roemenië geweest.' Boven dit persoonlijke doel stelt de Roemeen echter een doel dat zijn hele team aangaat: kampi oen worden met Ajax. 'Ik ben met Steaua de afgelopen drie jaar ook kampioen gewor den en ik wil die lijn met Ajax natuurlijk doortrekken. 'Steaua is een grote club, net als Ajax. Heel populair ook. Maar ze kunnen Steaua Boekarest niet verkopen, zoals Ajax dat wel kan. Het grote verschil tussen beide clubs is voor mij dat er bij Ajax heel De rechtsback past prima in het Ajax-systeem met opko mende verdedigers. Ajax Kick Off NEC

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2006 | | pagina 15