Petekind van Lacatus 12 George Ogararu Laatbloeier die wil aanvallen Hij is geen doorsnee voetballer, George Ogararu. Want welke voetballer gaat nou pas op zijn zesentwintigste naar het buitenland? En welke voetballer spreekt desondanks vijf talen? En welke voetballer is een petekind van de Roemeense legende Marius Lacatus? George Ogararu dus, de nieuwe rechtsback van Ajax. tekst Joris Zandbergen fotografie Louis van de Vuurst Als speler van Steaua Boekarest kwam George Ogararu regelmatig Nederland. De Roemeense topclub belegde namelijk tijdens elke seizoens voorbereiding zijn trainingskamp in Mierlo. 'Ik was erg onder de in druk van het landschap en de rust die er heerste,' vertelt de 26-jarige Roemeen. 'Dan zei ik tegen een teamgenoot van me: 'hier wil ik spelen'. Die wens ging in vervulling op de best moge manier. Ajax wilde me heb ben! De mooiste club van Nederland.' Ogararu maakte op 26-ja- rige leeftijd de overstap naar een andere voetbalcompe titie; tegenwoordig een re latief hoge leeftijd om naar het buitenland te gaan voor een profvoetbal ler. 'Ik maakte NEC Ajax Kick Off me ook al zorgen,' zegt George Ogararu, half grappend maar met een serieuze onder toon. 'Mijn vrouw Andrea vroeg zich ook al af of het niet eens tijd werd. Je kan dit soort dingen echter niet plannen. Ik hoorde dat mensen van Ajax kwamen kijken naar mijn wedstrijden met Steaua Boekarest. Toen heb ik me voorgenomen om rustig te blijven en mijn eigen spel te blijven spelen. Als er clubs voor je op de tri bune zitten, moet je laten zien dat je een teamspeler bent, want dat is waar ze naar zoeken.' De scouts van Ajax waren blijk baar overtuigd, want Ogararu kon ook aan zijn bui tenlandse avontuur beginnen. Bij Ajax, de voorma lige club van Ogararu's land genoot Cristian Chivu, met wie hij samen bij Jong Roemenië speelde. 'Ik heb met hem gepraat over Ajax en hij heeft me een aantal dingen verteld over de club. Later, toen ik een maal speler van Ajax geworden was, heb ik trouwens gezien wat een impact Chivu gehad heeft op Ajax. Het zou mooi zijn als ik dat enigszins kan be naderen.'

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2006 | | pagina 12