Maarten Stekelenburg De3 tpqensfcandpr "7 Geboren: 22 september 1982 te Haarlem Clubs: Ajax Positie: Doelman Tijdens de WK 2006 was hij nog tweede doelman achter Edwin van der Sar. Hoewel Maarten Stekelenburg die posi tie heeft moeten afstaan, presteert hij deze competitie prima en werd hij slechts één keer gepasseerd. De talent volle doelman vertrouwt erop dat hij Kerkrade vandaag met een goed resul taat verlaat. In hoeverre heeft de uitschakeling in de Champions League invloed gehad op de start van de competitie? "Natuurlijk was dat voor de club verschrik kelijk. ledereen binnen Ajax heeft daar een tik van gehad. Maar gelukkig hebben we als spelersgroep veerkracht getoond door uit de eerste drie wedstrijden de maximale winst te halen. Ons streven blijft dan ook om kampioen te worden en opnieuw de Beker te winnen." Voor de buitenwereld was het een ver rassing dat niet jij maar Henk Timmer voor de recente EK-kwalificatiewedstrij- den werd geselecteerd. Gold dat ook voor jezelf? "Ook ik was inderdaad enigszins verrast, maar de bondscoach bepaalt. Het enige dat ik moet doen is presteren bij Ajax en ervoor zorgen dat ik mijn vorm van het afgelopen seizoen weer bereik. Ik ben pas 23 en heb dus nog tijd om beter te wor den." Hoe kijk jij tegen het duel van vanmid dag aan? "Statistisch gezien wordt het voor ons een moeilijke wedstrijd. Ik verwacht dat Roda JC zich wat laat inzakken. Voor ons is het zaak dat we geen kansen weggeven. Wij weten in ieder geval dat we mogelijkheden zullen krijgen. Als we die benutten, heb ik er alle vertrouwen in dat we met een goed resul taat naar huis gaan. Anders wordt het wel een héél lange terugreis, haha. Trainer: Henk ten Cate Stadion: Amsterdam Arena (51.628 plaatsen) Begroting: 65 miljoen euro (hoogste van Nederland)

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2006 | | pagina 7