Ontgoocheling in de ArenA FC Kopenhagen weer triomfator 36 Terugblik V'erbij sterd was iedereen iets voor half elf in de Amsterdam ArenA. Ajax had tegen FC Kopenhagen een helft zeer goed voet bal laten zien, meer dan een handvol kansen afgedwongen maar na negentig minuten stond er een 0-2 eindstand op het scorebord en bleek Ajax gestruikeld over de laatste horde op weg naar de Champions League. 'Dit is een zware slag,' verwoordde Henk ten Cate het heersende j gevoel. Thomas Vermaelen was na afloop de vlees geworden teleurstelling. De Belg liep huilend I van het veld. De Ajax-verdediger moet zich de I ongelukkigste persoon in het stadion hebben gevoeld, want het was zijn eigen doelpunt in de 77ste minuut dat Kopenhagen naar het hoog ste Europese podium tilde en Ajax in diepe rouw dompelde. Maar daar was natuurlijk wel het een en ander aan vooraf gegaan. Het begon zo goed. Ajax verdedigde immers een in Kopenhagen bewerkstelligde 2-1 voor- I sprong, kon zijn sterkst mogelijk opstelling gebruiken en had met goede zeges tegen PSV en RKC Waalwijk het vertrouwen flink opge- Vitesse Ajax Kick Off Ryan Babel zoekt een opening in de stugge defensie van de Denen. vijzeld. Na een halfuur spelen had het met een beetje geluk best 3-0 voor Ajax kunnen staan, want Ryan Babel (paal), Gabri (net naast) en nogmaals Gabri (kopbal net mis) hadden met iets meer fortuin wel kunnen juichen. Ook Klaas Jan Huntelaar kreeg in het vervolg van de eerste helft waarin Ajax goed speelde, nog een mogelijkheid en bij een fraai schot van Babel was de reflex van doelman Jesper Christiansen uitstekend. 'We kregen zeker vier behoorlijke kansen,' had ook Ten Cate geteld. 'Doordat die er niet in gingen bleven we achter de feiten aanlopen.' FC Kopenhagen had daar weinig tot niets tegenover gesteld. De Denen vielen terug op een zeer defensief concept en leken eerder een in huis verkregen voorsprong te verdedigen dan dat ze twee keer moesten scoren. Nadat Wesley Sneijder aan het begin van de tweede helft een vrije trap door Christiansen zag wor den gekeerd, zakte Ajax diep terug. Na een uur was het raak. Niet voor de thuisploeg, maar voor Kopenhagen. Na een vrije trap

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2006 | | pagina 35