Terugblik 35 De omhaal mislukt, maar door deze actie van Klaas Jan Huntelaar komt de bal wel bij John Heitinga die voor 3-0 zorgt. van linksbuiten Babel als resultaat. Net voor rust kwam Ajax tot frustratie van RKC op 2-0. Terwijl Hans van de Haar op de Ajax- helft geblesseerd op het gras lag, gingen de Amsterdammers in volle snelheid over RKC heen. Wesley Sneijder schoot onberispelijk in de hoek. Snel na rust, in de 52ste minuut, tikte een zeer attente Heitinga van dichtbij de 3-0 binnen en nog voor de zeventig speelminuten waren voltooid, had Wesley Sneijder na een mooie assist van Klaas Jan Huntelaar ook het vierde Amsterdamse doelpunt achter Rob van Dijk gewerkt. 'Daarna hadden we het gas pedaal dieper moeten indrukken,' stelde Ten Cate. 'Dan waren we koploper geweest.' Maar zijn spelers, van wie Roger debuteerde, wisten er nog slechts een goal bij te maken. Mauro Rosales bekroonde zijn goede wedstrijd met de slottreffer. Die 5-0 was dus niet goed voor de leidende positie in de Eredivisie. AZ had namelijk met 8-1 gewonnen van NAC. Eredivisie Zondag 20 augustus 2006 - Amsterdam ArenA - 46.688 Scheidsrechter: Reinold Wiedemeijer Ajax-RKC Waalwijk 5-0 (2-0) Scoreverloop: 34. Ryan Babel 1 -0,44. Wesley Sneijder 2-0,52. John Heitinga 3-0, 69. Wesley Sneijder 4-0,89. Mauro Rosales 5-0 Ajax: Maarten Stekelenburg; John Heitinga, Jaap Stam Zdenek Grygera (3. George Ogararu), Urby Emanuelson; Gabri (59. Roger), Hedwiges Maduro, Wesley Sneijder (72. Kenneth Perez); Mauro Rosales, Klaas Jan Huntelaar, Ryan Babel Coach: Henk ten Cate Niet ingezet: Dennis Gentenaar, Olaf Lindenbergh, Tom de Mul, Jan Vertonghen RKC Waalwijk: Rob van Dijk; Ryan Donk, Virgilio Teixeira, Frank van Mosselveld; Ivan Vicelich, Martijn Reuser, Robert Fuchs (46. Ruud Berger), Patrick van Diemen Luwamo Garcia (59. Jordan Remade), Hans van de Haar (69. Eddy Putter), Tim Janssen Coach: Adrie Koster Niet ingezet: Dustley Mulder, Nick van der Velden, Jurgen Wevers, Jasper Kok Mauro Rosales kreeg na het eerste thuisduel de titel Ajacied van de wedstrijd. Mascotte Calvin Valies van Ajax D2 poseert met Mauro Rosales. Ajacied Ajax Kick Off Vitesse

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2006 | | pagina 34