Mauro Rosales 17 dat ik iets over hem heb gehoord was hij actief in Chili.' Prima prestaties uit het verleden bieden nau welijks garanties voor de toekomst, wil de Argentijn er maar mee zeggen. Ook Rosales deed voor zijn komst naar Amsterdam er varing op als profspeler in de Argentijnse competitie. Hij weet bovendien hoe het voelt om het befaamde en geliefkoosde shirt van de nationale ploeg om de schouders te dragen. 'Je moet je vooral kunnen focussen op het werk. Elke keer weer het beste uit jezelf wil len halen. Topprestaties eisen van jezelf. De vraag waarom Gabrich en Juan hier niet zijn geslaagd, is voor mij niet te beantwoorden. Misschien hadden ze ook gewoon de pech dat Ajax kort daarvoor hele goede jaren had gehad.' Ook clubtrouw kan een speler goed doen. In de optiek van Rosales: de tijd krijgen en nemen om bij een club te aarden. Dus niet te snel verkassen van de ene vereniging naar de andere, van competitie A naar competitie B. Ajax kan nog jaren plezier beleven aan zijn rechtsbuiten. 'Ik ben hier gekomen met het idee een heel goede speler voor Ajax te wor den. Als het goed gaat, neemt je zelfvertrou wen vanzelf toe. Je doorloopt een leerproces. Of je slaagt of zakt, heb je deels zelf in de hand. Als je mentaliteit in orde is, kan je in elk geval een heel eind komen.' Volledige naam Mauro Damian Rosales Geboren 24-02-1981 Geboorteplaats Villa Maria (Córdoba, Argentinië) Gecontracteerd 30-08-2004 Contract tot 30-06-2008 Positie Aanval Vorige clubs Club Atletico Newell's Old Boys (Argentinië) Debuut Ajax 12-09-2004, ADO Den Haag - Ajax (3-3) Interlands 10 Wedstrijden/doelpunten Ajax Competitie Play-offs Beker Voorronde CL Champions League UEFA Cup Johan Cruijff Soh. Totaal W 53 2 5 2 8 2 2 74 13 Ajax Kick Off Vitesse

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2006 | | pagina 17