Huntelaar scoort twee keer bij Oranje-debuut Jong Ajax verder in Beloftenbeker Nieuws 7 Klaas Jan Huntelaar heeft tegen Ierland zijn officiële debuut als A-international opgeluisterd met twee treffers en twee assists. Oranje won woensdag 16 augustus met 0-4. Ook Urby Emanuelson debu teerde in Dublin voor Oranje. Bij de eerste treffer van Huntelaar in de 25ste minuut blunderde de grensrechter opzichtig door voor buitenspel te vlaggen. Kort daarna ging de spits alleen op de keeper af, maar zag hij een Ierse verdediger zijn schot blokkeren. Uit de daarop volgende corner kopte de Ajacied bij de tweede paal ongedekt diagonaal raak, 0-1. Ook bij de 0-2 was Huntelaar nadrukkelijk aanwezig. Hij onderschepte een verkeerde terugspeelbal en legde de bal met een hakje panklaar voor de inkomende Arjen Robben. In de tweede helft noteerde Huntelaar zijn tweede treffer; de laatste debutant die twee keer scoorde bij zijn debuut was Dick Nanninga in 1978. Op aangeven van Rafael van der Vaart mikte Huntelaar tegen Ierland de bal hoog in de hoek boven de keeper, 0-3. Na een uur spelen debuteerde ook Urby Emanuelson voor Oranje. De Ajacied kwam in het veld voor voormalig Ajacied Tim de Cler. Huntelaar had nog meer in petto. Hij gaf de bal slim mee op Van Persie die via de onderkant van de lat raak schoot: 0-4. Jong FC Omniworld verzette zich uiteindelijk een uur, maar moest zich daarna toch echt gewonnen geven. Jong Ajax startte moeizaam, maar stapte met een riante bekerzege (4-0) van het kunstgrasveld. 'De eerste klap is nog steeds een daalder waard,' conclu deerde debuterend Jong Ajax- trainer Aron Winter. De Beloftenploegen openden het seizoen met een eerste poulewedstrijd in de strijd om de KNVB Beker voor tweede elftallen. Op de doelpuntloze eerste helft liet Jong Ajax een veel productievere tweede vol gen. Na zestig minuten spelen rondde Olaf Lindenbergh een individuele actie doeltreffend af: 1-0. Roger maakte er luttele minuten later 2-0 van door de bal met een fraai boogje over doelman Mare Hoogervorst te werken. De inbreng van spelers uit de A-selectie was groot. Dennis Gentenaar, Lindenbergh, Roger, Michael Krohn-Dehli en Jan Vertonghen versterkten de ploeg van trainers Winter en Maarten Stekelenburg. Na zelf een prima loopactie te hebben gemaakt, bood spits Rydell Poepon de inkomende Jeffrey Sarpong een niet te mis sen kans: 3-0. Vlak voor tijd voegde Roger aan dat totaal nog een treffer toe. Opnieuw werd Hoogervorst op klasse afgetroefd door de oud-speler van Villarreal. Roger, die Jong Ajax versterkte in het ka der van revalidatie van zijn teenblessure, scoorde tweemaal voor de Beloften. Ajax Kick Off FC Kopenhagen

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2006 | | pagina 7