Terugblik 35 uitgebuit was het Klaas Jan Huntelaar die de eerste de beste mogelijkheid wel tot doelpunt promoveerde. De vrije trap kwam van de linkervoet van Wesley Sneijder, het goede doorkoppen was van Thomas Vermaelen en Huntelaar stond weer op de juiste plaats om de bal tegendraads binnen te koppen, 0-1. Die stand kon Ajax niet meenemen in de kleed kamer. Een vrije trap van Linderoth aan de zijkant van het strafschopgebied bracht de bal bij de boomlange Brede Hangeland. De ver dediger kopte meedogenloos hard raak waar door Kopenhagen loon naar werken kreeg. In de tweede helft kreeg Ajax meer grip op het duel omdat de Deense storm enigszins luwde. Met Ryan Babel als vervanger voor Kenneth Perez en Markus Rosenberg voor Mauro Rosales kwam er iets meer diepte in de aanval van Ajax, maar zonder de inbreng van Huntelaar kon Ajax niet. Hij was het dan ook die zes minuten voor tijd de eind stand op het scorebord bracht. John Heitinga passte strak in, Rosenberg legde de bal stil en Huntelaar schoot met een droge knal de bal in het uiterste hoekje van het doel, 1-2. Dat uiteraard tot genoegen van trainer Henk ten Cate: 'Ik heb respect voor mijn team dat ze na een moeilijke fase het zo goed hebben afgemaakt,' aldus de trainer die een verklaring had voor de moeizame strijd die zijn pupillen leverden. 'Naast fysiek vermogen, wordt er ook slimmigheid en ervaring gevraagd tegen dit soort tegenstanders. Sommige jongens bij ons speelden een beetje verkrampt. In de w jmm' tj fe-SÖÉB Ryan Babel viel zeer sterk in tegen FC Kopenhagen. Mauro Rosales contra oud-Ajacied Jesper Grpnkjaer. slotfase ging het echter beter. Ook sloeg bij Kopenhagen de vermoeidheid toe door het powervoetbal dat zij speelden. Wij speelden prima in het laatste stuk.' Maar bijna ging Ajax in de blessuretijd weer de fout in; deze keer echter redde Maarten Stekelenburg knap op een inzet van Allback en bleef de zege voor Ajax. 'Een goede prestatie van een nog steeds jong Ajax-team,' vond Ten Cate. 'We hadden weinig tijd om ons voor te bereiden, zeker gezien het feit dat Kopenhagen al een tijdje competitie speelt. Sommige jongens zijn pas tweeënhalve week in training. Dan zijn we knap op de been gebleven. En in deze kwalifi catiewedstrijden telt alleen het resultaat. Hoe je dat ook bereikt hebt. Dit geeft vertrouwen voor de returnwedstrijd.' Derde Voorronde Champions League Woensdag 9 augustus 2006 - Parken Stadion, Kopenhagen - 40.000 Scheidsrechter: Manuel Enrique Mejuto Gonzalez FC Kopenhagen - Ajax 1-2 (1-1) Scoreverloop: 39. Klaas Jan Huntelaar 0-145+2. Brede Hangeland 1 -1 84. Klaasjan Huntelaar 1-2 FC Kopenhagen: Jesper Christensen; Lars Jacobsen, Brede Hangeland, Michael Gravgaard, André Bergdolmo; Tobias Linderoth Jesper Grenkjaer, Michael Silberbauer (80. William Kvist), Atiba Hutchinson; Frederik Berglund (70. Razak Pimpong), Marcus Allback Coach: Stale Solbakken Niet ingezet: Dan Thomasson, Oscar Wendt, Martin Bernburg, Martin Bergvold, Benny Gall Ajax: Maarten Stekelenburg; John Heitinga, Jaap Stam Thomas Vermaelen, Urby Emanuelson; Gabri, Hedwiges Maduro, Wesley Sneijder; Mauro Rosales (78. Markus Rosenberg), Klaas Jan Huntelaar, Kenneth Perez (68. Ryan Babel) Coach: Henk ten Cate Niet ingezet: Kenneth Vermeer, George Ogararu, Zdenek Grygera, Robbert Schilder, Olaf Lindenbergh Ajax Kick Off FC Kopenhagen

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2006 | | pagina 34