Goede uitgangspositie dankzij Klaas Jan Huntelaar FC Kopenhagen - Ajax 34 Terugblik Het was aan Klaas Jan Huntelaar te danken dat Ajax als winnaar van het veld stapte in het Parken Stadion in Kopenhagen. Want qua veldspel en kansen verhouding brachten de Amsterdammers het er minder goed af dan FC Kopenhagen. Maar een afmaker zoals Huntelaar hebben ze niet in Denemarken. Na een 1-1 ruststand besliste de spits het duel zes minuten voor tijd, 1-2. Het was voor het eerst dat Ajax in de voor ronde van de Champions League de eerste wedstrijd won. Na de deceptie tegen Celtic (1-3), de teleur stellende gelijke spelen tegen Grazer AK (1-1) en Brondby IF (2-2) kon Ajax eindelijk een keer de volle winst uit de heenwedstrijd halen, waardoor de uitgangspositie rooskleuriger is dan ooit tevoren. Rooskleurig was het ver toonde spel nog niet, want daarvoor verloor Ajax te vaak de slag op het middenveld. Met Hij doet het weer! Klaas Jan Huntelaar scoorde twee belang rijke goals in Kopenhagen. 'debutanten' Jaap Stam in de verdediging, Gabri op het middenveld en Kenneth Perez in de voorste linie had elke linie in de bezetting een nieuwe aankoop. Omdat het bovendien de eerste officiële wedstrijd van het seizoen betrof, was het moeilijk voor de spelers om el kaar al eenvoudig te vinden. FC Kopenhagen had het wedstrijdritme wel. Zij speelden al twee voorrondeduels in de kwalificatieserie en wonnen alle drie de tot dan toe gespeelde competitieduels. Heel vreemd was het dan ook niet dat bij de gastheren de patronen beter liepen. Kanttekening was wel dat Ajax het ook op strijd aflegde tegen Kopenhagen. Nadat de Denen, bij wie oud-Ajacieden André Bergdolmo en Jesper Gronkjaer speelden, en kele mogelijkheden niet ten volle hadden FC Kopenhagen Ajax Kick Off

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2006 | | pagina 33