Historie 33 Tomas Galasek stond Sibusiso Zuma al in de tweede minuut oog in oog met doelman Grim. Die wist dat gevaar nog te bezweren. Tegenover de kansjes van Kopenhagen ston den nauwelijks mogelijkheden voor Ajax en na een half uur spelen moest iedereen wel constateren dat de Deense gasten het beste van het spel hadden. Tactisch en fysiek was jk Kopenhagen de baas over Ajax. In de tweede helft, toen Adriaanse Zlatan 3P Ibrahimovic had gewisseld voor Maxwell, °t stelde Morten Bisgaard Grim weer op de n- proef en weer kwam de Ajacied het sterkste 'e- uit die krachtproef. Daarna nam Ajax het at initiatief over en kreeg de kansen. Maar b het lukte niet om een gaatje te vinden in de stugge Deense defensie. Niclas Jensen ïn slaagde daar, aan de andere kant van het er veld, in de 83ste minuut wel in na een in tweeën genomen vrije trap. Hij joeg de bal in de bovenhoek en hoewel Ajacieden daarna met hun hele ziel en zaligheid ten aanval trokken, wisten ze in hun hart dat het heel moeilijk zou worden om nog twee keer te scoren. Alleen dan zouden zij en niet Kopenhagen verder bekeren op Europees ni veau. John Heitinga moest drie minuten voor tijd met kramp het veld verlaten. In dezelfde minuut schoot Mido bijna raak, maar was het nota bene doelpuntenmaker Jensen die de bal uit het doel kopte. Het zat er niet in. Kopenhagen was over twee duels gezien ster ker. De doodse stilte in de kleedkamer van Ajax vertelde het hele verhaal: Het was over. Onder de teleurgestelden van toen bevond zich ook André Bergdolmo, tegenwoor dig na een Duits avontuur voetballend bij FC Kopenhagen. Nikos Machlas ziet de bal aan zich voorbij gaan. De Ajax-spits scoorde niet. Zijn linker buurman op de foto, Niclas Jensen, deed dat wel. Ajax Kick Off FC Kopenhagen

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2006 | | pagina 32