Snelle Jesper in robuuste voorhoede De tegenstander 31 Johnny Heitinga had in Kopenhagen zijn handen vol aan Jesper Gronkjaer. FOTO: LOUIS VAN DE VUURST Het is een grappige vergelijking. In de opmaat naar de dubbele ontmoeting met FC Kopenhagen in 2001, vond Co Adri- aanse de spitsen het gevaarlijkste wapen van de opponent. De toenmalige Ajax- trainer doelde op Sibusiso Zuma, Thomas Roll en Heine Fernandez. Adriaanse kon verhinderen dat een van deze drie een doel punt maakte, maar werd wel uitgescha keld. Ook deze keer gaat er veel kracht verscholen in de Deense voorhoede. De Zweden Marcus Allback (oud-Heerenveen) en Fredrik Berglund (oud-Roda JC) gaan tekeer als sloophamers. Voor de frivole ondersteuning wordt de hulp ingeroepen van Jesper Gronkjaer. Met zijn snelheid, fluwelen balbehandeling en venijnige pas seerbeweging is hij - nog steeds - een plaag voor iedere verdediger. Gronkjaer opereert vanaf de linkerflank en moet, meer dan in zijn Amsterdamse periode, ook verdedigend werk opknappen. Ajax besloot de snelle Deen in de winter stop van het seizoen 2000/2001 te verkopen aan Chelsea: 'Als ik er op terugkijk, denk ik dat het uiteindelijk goed voor me is ge weest.' Gronkjaer bewaart dan ook, net als Bergdolmo, goede herinneringen aan zijn tijd bij Ajax. 'Het was een fantastische pe riode, ook een heel goede leerschool. Ik heb er echt geleerd profvoetballer te worden; tevens was het mijn eerste keer dat ik alleen woonde. Het was een goede gelegenheid om een nieuw land te leren kennen en ik had goede trainers. Ik volg Ajax nog steeds en de club zal altijd in mijn hart zitten. Het is een geweldige club die altijd goede spelers heeft voortgebracht.' Nadat Gronkjaer in januari 2001 bij Ajax was vertrokken, speelde hij in Engeland, Spanje en Duitsland. Nu is hij weer terug in zijn vaderland, waar hij in 1998 vertrok om bij Ajax te gaan spelen. 'Ik ben bijna twee maanden terug in Denemarken. Het voelt goed om weer thuis te zijn. Dat we nu tegen Ajax spelen, is leuk. We weten alles van ze, hun 4-3-3 systeem. Als dat goed draait, kan Ajax fantastisch spelen. Na de loting was ik er van overtuigd dat wij door zouden gaan. Nu ben ik daar niet meer zo zeker van.' Ajax Kick Off FC Kopenhagen

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2006 | | pagina 30