André en Amsterdam aAsbeti 30 De tegenstander Speciaal FC Kopenhagen Ajax Kick Off André Berdolmo is bezig aan zijn tweede seizoen in Deense dienst. Dit jaar speelt hij met rugnummer 15, linksback is zijn positie. De Noorse oud-Ajacied komt nog met enige regelmaat in Amsterdam, de stad waar hij drie jaar woonde. Hij laat zich er aan zijn rug behandelen: 'Ik heb daar nog steeds last van, net als in mijn Ajax-periode. Het afgelopen seizoen miste ik daardoor best veel wedstrijden. Dit jaar gaat het goed. Ik speel veel en het elftal draait lekker. FC Kopenhagen vormt een sterk collec tief. Als er ooit een kans is ons ten koste van Ajax te plaatsen voor de Champions League, is het nu. Het elftal staat, straalt zelfvertrouwen uit en steekt goed in elkaar. Het leek voor ons een voordeel te zijn dat wij al enige tijd in competitie waren, maar daar bleek tijdens de heenwedstrijd niet veel van. Toch gaan we er voor.' Bergdolmo kwam 2000 naar Ajax, dat hem overnam van Rosenborg BK. In Amsterdam verging het hem niet slecht. Hij werd landskam pioen, veroverde de beker en de Johan Cruijff Schaal. Dat ging in Noorwegen niet onopgemerkt voorbij en dat resulteerde in de eretitel 'Voetballer van het Jaar'. Zijn naam staat in de Ajax-annalen met goud omrand. Op 3 maart 2002 benutte de Noor een strafschop in het duel met Feyenoord. Dat was de 5000ste Ajax-treffer sinds de invoering van de Eredivisie in 1956/1957. De nu 34-jarige verdediger verliet Ajax in de zomer van 2003 en koos voor een avon tuur bij Borussia Dortmund. Daar hield hij het twee jaar uit. In de zomer van 2005 kon hij de lokroep van het ambitieuze FC Kopenhagen niet weerstaan. Na een - we gens blessures - niet geweldig eerste seizoen, is Bergdolmo nu een vaste waarde. Het duel met Ajax is speciaal voor hem: 'Het was geen voordeel dat ik wist hoe Ajax zou spelen. Dat weet iedereen, Ajax staat bekend om zijn spelsysteem. Van Barcelona weet je ook hoe ze spelen, maar daarom win je er niet zomaar van. De beste over twee wedstrijden gaat gewoon door. Een corner, onachtzaamheid of blunder kan beslissend zijn.' Sinds zijn ver trek zijn er veel mutaties geweest bij Ajax: 'Van de ploeg waar ik in gespeeld heb, zijn er een nog maar een paar spelers over, zoals Wesley Sneijder, John Heitinga, Maarten Stekelenburg en Zdenek Grygera.' André Bergddlmo tijdens de training van FC Kopenhagen. F0T0:PR0 SHOTS/JASPER RUHE

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2006 | | pagina 29