Doelstellingen Dreun De tegenstander 29 Het verhaal van FC Kopenhagen gaat terug naar het oprichtingsjaar 1992. Inderdaad ja, toen Denemarken tijdens een zwoele Zweedse zomer verrassend Europees kam pioen werd. FCK werd geboren als vrucht van de traditionele clubs KB en B1903. Bij de oprichting van de fusieclub werden vijf doelstellingen geformuleerd. De laatste is interessant. 'FC Kopenhagen wil op lange termijn uitgroeien tot dé Deense club die Europees succes nastreeft,' heette het. Veertien jaar later gaat het de goede kant op. De ja renlange hegemonie van Brondby IF is doorbroken en, ondanks de 1-2 van twee weken geleden, de toegangspoort tot Europa staat nog altijd op een kier. De trainer van FC Kopenhagen luistert naar de naam Stale Solbakken. Deze voormalig Noors international is oud speler van de club. In 2001 kwam er een abrupt einde aan zijn loopbaan als voetbal ler. Als gevolg van een hartaanval moest hij direct stoppen. Onder Solbakken is FC Kopenhagen fris van de lever gaan spelen. Er zit meer variatie in het spel en er wordt vaker dan voorheen gezocht naar een voet ballende oplossing. Dat, plus het feit dat en kele aansprekende namen zich in de recente historie aansloten bij de club, geeft richting aan de grenzeloze ambities van de rijkste club van Denemarken. Tevens is het een vingerwijzing naar de peri ode Hans Backe. Deze Zweedse oefenmees- ter stond aan het roer toen FC Kopenhagen Ajax in 2001 uitschakelde in de UEFA Cup. Daarna stagneerde de ontwikkeling van de club. Begin dit jaar nam Backe afscheid om dit seizoen als trainer bij Panathinaikos aan de slag te gaan. Solbakken is een enerverende man. Hij pre dikt passie en was als speler al gezegend met een prima wedstrijdmentaliteit. Dat weet hij over te brengen op de groep. Ondanks de nederlaag in de heenwedstrijd, gelooft Solbakken nog in de kansen van zijn elftal: 'In Kopenhagen vond ik dat wij beter van start gingen. We hadden meer initiatief en kwamen enkele malen gevaarlijk voor hun doel. Ajax stelde daar weinig tegenover. Het is bijzonder jammer dat wij in die fase niet wisten te scoren. Ajax kwam daarna terug in de wedstrijd. Ik vond het een ge- lij kopgaande partij. Als er een ploeg a.\U/| had moeten winnen, waren wij dat geweest. Maar ja, Maar ja, zij scoorden twee keer uit drie kansen. Dat is ook een kwaliteit,' aldus de oefen- meester die zijn ploeg niet kansloos acht vanavond in de Amsterdam ArenA. Het zijn strijdvaardige woor den van de vastberaden Noor, waarvan waard zijn. zal blijken hoeveel ze Tot aan de eerste ontmoeting met Ajax speelde FC Kopenhagen drie competitie wedstrijden. Drie uitduels ook. Ze werden stuk voor stuk gewonnen. Opvallend genoeg verslikte de ploeg zich vier dagen na het de bacle tegen Ajax, thuis, in het onbeduidende OB. En het mocht nog van geluk spreken dat verdediger Michael Gravgaard zeven minuten voor tijd de 1-1 binnenwerkte tegen het tot een tiental gereduceerde OB. Anders was de eerste competitienederlaag een feit geweest. Het is de vraag of FC Kopenhagen he lemaal hersteld is van de mentale dreun die Ajax uitdeelde. Feit is dat, met in ternationaal gelouterde spelers als Tobias Linderoth (deze Zweed was de beste 'Deen' in Kopenhagen) Jesper Gronkjaer, Marcus Allback, keeper Jesper Christiansen en de boomlange kopspecialist Brede Hangeland, dit FC Kopenhagen nog niet definitief ver slagen is. Ajax Kick Off FC Kopenhagen

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2006 | | pagina 28