Tournament kleine opwarmer Overdekte Open Dag toch een succes Emmanuel Boakye op huurbasis naar Heracles Almelo r— Nieuws 9 geschiedde. De nieuwe spelers werden tegen Internazionale en Manchester United voor gesteld. Het duel tegen de Italianen eindigde met een positieve noot, want Wesley Sneijder hielp zijn ploeg aan een punt door een vrije trap fantastisch in de bovenhoek te krullen. Met die goal moesten de Ajax-fans het doen, want meer scoorden de Amsterdammers niet. Klaas Jan Huntelaar had tegen Manchester United nog wel een uitgelezen mogelijkheid met een strafschop, maar het was niet de spits maar keeper Edwin van der Sar die uitblonk. De Engelsen wonnen met 1-0 waardoor Ajax als laatste eindigde in het door Manchester gewonnen toernooi. Ajax gebruikte het LG Amsterdam Tourna ment vooral als opmaat naar de voorronde van de Champions League. Trainer Henk ten Cate had vooraf al aangegeven dat hij de nieuwe spelers niet tegelijk in een opstel ling aan het publiek zou presenteren. Aldus Wesley Sneijder scoort prachtig tegen Internazionale. Ajax en Heracles Almelo hebben overeenstem ming bereikt over het uitlenen van Emmanuel Boakye tot 1 juli 2007. De verdediger zal per direct aan de slag gaan bij de club uit Almelo. De 21-jarige Boakye speelt sinds de BI in de jeugdopleiding van Ajax. Hij debuteerde op 24 september 2005 in de Eredivisie in de wed strijd Ajax - Roda JC (4-1). Tot nu toe speelde Boakye 11 keer maal in de hoofdmacht van Ajax: zes competitiewedstrijden, vier Play Offwedstrijden en een Bekerwedstrijd. Robbert Schilder blijft daarentegen bij de selectie van Ajax. Na de voorbereiding zijn de verrichtingen van de jonge Amstelvener ge- evalueerd en positief bevonden. Dat betekent dat hij niet verhuurd gaat worden. De twintig jarige linksbenige middenvelder debuteerde in februari van dit jaar in de thuiswedstrijd tegen Willem II. In totaal kwam hij vorig seizoen in vier competitiewedstrijden uit. Wegens de zeer slechte weersomstandigheden speelde de jaarlijkse Open Dag van Ajax zich geheel in de Amsterdam ArenA af. Ondanks de hevige wind en regen kwamen er toch ruim 22.000 Ajax-supporters naar de ArenA, waar zij naast een aantal attracties op de omlopen achter de tribunes getrakteerd werden op wedstrijden van Jong Ajax en Lucky Ajax. Het hoogtepunt van de Open Dag 2006 was natuurlijk de presentatie van de selectie, deze keer aan elkaar 'gerapt' door Ali B. De dag werd afgesloten met een openbare training van Ajax 1, waarbij trainer Hennie Spijkerman via een microfoon tekst en uitleg gaf. Ajax Kick Off RKC Waalwijk

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2006 | | pagina 9