Voetbalfeest mooi eerbetoon aan artiest Bergkamp Nieuws 7 Het fonkelnieuwe Emirates stadion zat lekker vol, zijn oude voetbalvrienden van Arsenal en Ajax waren er allemaal en zijn familie en vrienden konden het van dichtbij meemaken. De voetbalwereld nam op zaterdag 22 juli afscheid van Dennis Bergkamp als actief voetballer in een mooi en hartstochtelijk eer betoon aan een van de beste voetballers die Nederland ooit voortgebracht heeft. Ajax, Internazionale en Arsenal zijn de clubs waar Dennis Bergkamp als prof voetballer voor uitkwam. Het waren op deze gedenkwaardige avond zijn eer ste en zijn laat ste club die met hem een glan zende carrière in stijl vierden en afsloten. Bij Ajax j leerde Bergkamp het vak van voet balprof en werd hij een van de meest artistieke spelers die ooit het roodwit droe gen. Bij die andere roodwitte club, het Londense Arsenal, groeide hij uit tot de maker van on- waarschijnlijke doelpunten maar ook tot een spelma ker die een linie naar achter ook goed uit de voeten bleek te kunnen. Na de serieuze eerste helft Arsenal - Ajax anno 2006, waarin Klaas Jan Huntelaar na mens een goed spelend Ajax op fraaie wijze de enige treffer maakte, volgde de confronta tie tussen Bergkamp en de 'Arsenal Legends' tegen hun al even legendarische Ajax-te- genpolen. Mooi was het hoe de Ajax-legen- des als Frank Rijkaard, Stefan Pettersson, de gebroeders De Boer en Wim Jonk een warm onthaal kregen van de Engelse fans. Die vervolgens nog veel harder tekeer gin gen toen hun helden van weleer, zoals Ian Wright, Martin Keown, Patrick Vieira en Mare Overmars het gras betraden. Beide ploegen hadden ook onaangekondigde gastspelers in hun midden. Bij de thuisclub verscheen plotseling de Franse super- spits Thierry Henry op het veld en bij de Nederlandse af vaardiging waren niemand minder dan Johan Cruijff en Marco van Basten van de par tij. De Arsenal- iconen troefden hun Ajax-tegen polen qua goals in de 'tweede helft' af door twee keer te scoren via Henry en Nwankwo Kanu. Het laatste woord was, uiteraard, voor de leeman zelf. Bijna maakte hij de door ie dereen zo vurig gehoopte treffer, maar Stanley Menzo bracht red ding. Zoals Bergkamp het gewild had, want gratis goals, zo had hij laten weten, hoefde hij niet. Toen kwam het definitieve afscheid. Omringd door zijn gezin sprak de magische aanvaller de toeschouwers toe en hij maakte nog een lange afscheidsronde door het sta dion alvorens voor de laatste keer de tunnel in te verdwijnen. Ajax Kick Off RKC Waalwijk

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2006 | | pagina 7