p "3 Mijn Aja>< O ik me nog goed. Uit telefonische contacten met Amsterdam werd snel duidelijk hoe de overwinning daar werd gevierd. Eenmaal terug op Schiphol keken we allereerst naar de krantenkoppen. De finale in Wenen is een van de hoogtepunten tot nu toe. Ik weet zeker dat er nog veel meer heel goede dingen gaan gebeuren. De selectie is nu ook beter in evenwicht. Er is goed ingekocht. De nieuwe spelers brengen balans in het elftal. Ik moet zeggen dat Martin van Geel het top heeft gedaan.' Mooiste Ajax-doelpunt: 'Dan kan ik er zo een paar van Marco van Basten of Cruijff opnoemen... Toch kies ik voor de goal van Kluivert in de Champions Leaguefinale tegen Milan. De assist van Frank Rijkaard behoort tot de mooiste Ajax-momenten. De ontlading was groot en mooi. Waarom de keuze niet valt op een goal van Van Basten of Cruijff? Vooral niet omdat het dan vaak om de 3-0 of 4-0 ging. Bij de treffer van Kluivert telt voor mij ook het moment mee. Als Ajax in Wenen met 3-0 had gewonnen, was het allemaal toch anders geweest. Maar heel eerlijk gezegd, vind ik de assist misschien nog wel mooier dan het doelpunt. Dat juist Rijkaard, bij zijn afscheid, het puntertje verzorgde! Een speler van de oude generatie liet een jonkie scoren. Die symboliek is prachtig, toch?' Favoriete speler van Ajax op dit moment: 'Sinds afgelopen seizoen is dat Urby Emanuelson. Hij is een openbaring, een heel goede voetballer. Urby komt bovendien uit onze eigen jeugdopleiding, dat vind ik wel een pré. Emanuelson wordt een heel grote voetballer. Van hem gaan we nog veel meer genieten.' 'Dat kan niemand anders zijn dan Johan Cruijff. Al heb ik ook altijd erg genoten van Stefan Pettersson. Bjj Stefan denk ik direct terug aan de UEFA Cupfinale in 1992.' aanslag die op hem werd gepleegd in du slotminuten was zo sneu. Een echte dom per. Hij moest direct naar het ziekenhuis en dreigde daardoor de huldiging te mis sen. Gelukkig was hij er toch bij op het Leidseplein. Ik was zelf ook op het plein. Zo'n huldiging is mooi om mee te maken. Het hoort er ook bij als supporter, vind ik. Ook bij een huldiging hoor je jouw club te steunen.' Favoriete club naast Ajax: 'Die is er niet. Vroeger steunde ik Blauw wit, al was dat vooral vanwege mijn opa en vader. In de krant kijk ik nog steeds wel naar wat ze hebben gedaan. Een echte club naast Ajax is er dus niet, al vind ik Barcelona ook een prachtclub. Leuk dat die club de Champions League heeft gewonnen.' Ajax is voor mij: 'Heel belangrijk. Geen andere Nederlandse club leeft bij zoveel mensen als Ajax. Van het voorzitterschap van de supporters vereniging heb ik dan ook geen moment spijt gehad. Ik ben altijd al trots geweest op Ajax. Dan is het helemaal mooi als je nog iets mag doen voor de club. Laatst was ik op een supportersavond in Venlo. Het was daar zo druk, dat je bijna zou denken dat Ajax daar voetbalt. Supportersbijeen komsten zijn belangrijk. Het zijn beleve nissen. Het gaat om meer dan twee keer drie kwartier voetbal. Van Ajax wil ik altijd alles weten. Ik wil van alles op de hoogte zijn.' Ajax Kick Off RKC Waalwijk

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2006 | | pagina 37