'Ajax is drie kw «5» r- De supporter aan Met wie kijk je naar de wedstrijden van Ajax? 'Ik bezoek, of beter gezegd: beleef, de wed strijden al jaren met een vaste groep vrien den. Allemaal echte Ajacieden. Voor een wedstrijd pikken we elkaar op. Als voor zitter van de supportersvereniging zit ik IK Naam: Daniël Dekker Woonplaats: Ankeveen Leeftijd: 45 jaar Seizoenkaart: Ik heb inmiddels zo'n twintig jaar een seizoenkaart. In de ArenA zit ik in vak 121 op rij 3. Van kleins af aan ging ik aan de hand van mijn opa naar de wedstrij den in de Meer. Later had ik een vaste plek op de Reynoldstribune. Rond mijn negentiende besefte ik pas echt welke legendarische Ajacieden ik aan het werk had gezien; Johan Cruijff bijvoorbeeld. Eerst bezochte wed strijd: Welke wedstrijd echt de eerste was, weet ik niet meer. Fan van Ajax sinds: 'Sinds mijn opa mij mee nam naar het stadion. Ik heb ook lang in Amsterdam gewoond. In Amsterdam-west, aan het Stadionplein. Later ben ik verhuisd naar Sloten en Badhoevedorp. Buiten Amsterdam - ik ben drie jaar terug buiten de stad gaan wonen - zag ik opeens schapen en koeien lopen. Ook een leuke ervaring. Het bevalt me hier overigens prima. Al was het in het begin wel even wennen.' natuurlijk ook wel bij mijn medebestuurs leden. Waar ik kijk, wissel ik een beetje af. Soms wissel ik bijvoorbeeld in de rust van stoel. Mijn eigen seizoenkaart geef ik niet op. Vooral ook niet omdat ik bang ben dat dat ongeluk brengt.' Mooiste Ajax-moment: 'Dat zijn er eigenlijk meerdere. Maar als ik er een uit moet pikken, kies ik de Champions Leaguefinale van 1995 in Wenen. Een fantastische dag met een mooi einde. Het is een overwinning die ik heel bewust heb meegemaakt. Ik heb ook enorm naar die finale toegeleefd. De van AC Milan gewonnen finale was echt een hoog tepunt. De explosie van vreugde, toen de beker eenmaal binnen was, herinner Ajax Kick Off RKC Waalwijk

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2006 | | pagina 35