Terugblik 33 minant. Op drie plaatsen had Ten Cate zijn opstelling gewijzigd ten opzichte van de ba siself tegen Kopenhagen. Noodgedwongen, want Klaas Jan Huntelaar was geschorst, maar ook uit eerlijkheid naar de spelers toe. Zo kreeg nu George Ogararu een kans als rechtsback. Robbert Schilder verving Hedwiges Maduro omdat de international conditioneel gezien (nog) geen twee wed strijden in een week kan spelen. Babel was in de ploeg opgenomen omdat Huntelaar was geschorst. Dat ging ten koste van Kenneth Perez, die op de bank begon. De Deen was volgens Ten Cate 'zoekende' geweest in de voorgaande duels. Dat de voormalige AZ'er zich tegen PSV snel thuis voelde in het veld, bleek toen hij in de 68ste minuut in het veld kwam. Nog geen minuut later scoorde hij de 2-1. Ajax was in de zevende minuut op voorsprong gekomen door een intikker van Mauro Rosales na dat de (met Emanuelson) uitblinkende Babel en Gabri de matige verdediging van PSV hadden zoekgespeeld. De Amsterdammers bleven dominant tot een minuut of tien voor rust. Toen nam PSV het over. Ten Cate had na rust Heitinga en Maduro gebracht voor De elfde strijd om de Johan Cruijff Schaal is in Amsterdams voordeel beslist. Het nieuwe Ajax is blij met het net verwor ven kleinood. Ogararu en Schilder, maar de landskampioen bleef ook in het begin van de tweede helft de betere ploeg en kwam via Philip Cocu op 1-1. Na de 2-1 van Perez was er van PSV weinig meer over. Dat Wesley Sneijder met een afstandsschot de bal in de kruising joeg en zo 3-1 scoorde, gaf de prestatie nog meer cachet. 'Dit is een belangrijke overwinning voor ons,' gaf Ten Cate na afloop aan. 'Je wint een prijs en het geeft vertrouwen. Deze zege hebben we afgedwongen en we zijn er blij mee.' Johan Cruijff Schaal Zondag 13 augustus 2006 - Amsterdam ArenA - 42.000 Scheidsrechter: René Temmink Ajax-PSV 3-1 (1-0) Scoreverloop: 7. Mauro Rosales 1-0,49. Philip Cocu 1-1,69. Kenneth Perez 2-1, 82. Wesley Sneijder 3-1 Ajax: Maarten Stekelenburg; George Ogararu (46. John Heitinga), Jaap Stam Thomas Vermaelen, Urby Emanuelson; Gabri, Robbert Schilder (46. Hedwiges Maduro), Wesley Sneijder; Mauro Rosales, Markus Rosenberg (68. Kenneth Perez), Ryan Babel Coach: Henk ten Cate Niet ingezet: Dennis Gentenaar, Olaf Lindenbergh, Tom de Mul, Zdenek Grygera PSV: Oscar Moens; Michael Lamey, Alex, Carlos Salcido; Timmy Simons, Mika Vayrynen (69. Csaba Feher), Philip Cocu (79. Eric Addo), Ismail Asisati (82. Lee Nguyen); Jefferson Farfan, Jan Vennegoor of Hesselink, Arouna Koné Coach: Ronald Koeman Niet ingezet: Ruud Boffin, Michael Reiziger, Manuel da Costa, Roy Beerens Ajax Kick Off RKC Waalwijk

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2006 | | pagina 33