'Sterkste opstelling vaak utopie' Adrie Koster De tegenstander 23 De wedstrijden tussen RKC Waalwijk en Ajax van vorig seizoen staan de Waalwijkse trainer Adrie Koster nog helder voor de geest. Twee keer kwam zijn ploeg op voorsprong, om in beide gevallen genadeloos te verliezen. Ook beseft verder dat het dit jaar moeilijk wordt de geweldige opening van afgelopen seizoen, toen de eerste vijf duels werden gewonnen, te evenaren. tekst// Nathalie Nuiten 'In de ArenA kwamen we vorig jaar op voorsprong door Rick Hoogendorp, maar daar konden we niet lang van genieten. Twee minuten later was het alweer ge lijk en uiteindelijk verloren we met 4-1. Thuis kwamen we ook voor, maar door een handsbal van Stephan Keiler kwamen we met tien man te staan. De penalty tegen, de 1-2 op dat moment, betekende de nekslag, 4-2 verloren.' Met het geheugen van Adrie Koster is niets mis, dat blijkt. De Waalwijkse oefenmeester weet dat zijn elftal opnieuw niet favoriet is om in Amsterdam te winnen. 'Maar dat wil nog niet zeggen dat wij ervan uit gaan dat we verliezen, dat nooit. Het is wel zo dat wat je hier in de ArenA haalt, extra punten zijn.' De selectie van RKC Waalwijk kent behoor lijk wat nieuwe gezichten, met als opvallend ste verschijningen Martijn Reuser en Ricky van den Bergh. Hun flamboyante stijl is een nieuwigheidje in Waalwijk. Jongens met bravoure, met lef, die kunnen met de andere j ongens wel eens precies de j uiste combinatie qua karakters vormen. Koster: 'Onze selec tie is vooral in de breedte sterker geworden en dat was nodig, dat hebben we vorig jaar wel gezien. We betaalden toen de tol van ons eigen succes door twee goede spelers te verkopen in de winterstop. Het verlies van i Rogier Molhoek en Rick Hoogendorp, in I combinatie met blessures, was niet meer op I te vangen. Nu zijn we deze zomer Benjamin I De Ceulaer en Maarten Martens kwijtge- Adrie Koster begint aan zijn tweede seizoen als trainer/coach van RKC. FOTO: RKC WAALWIJK raakt, maar ik heb het gevoel dat we zeker niet minder zijn geworden. En in de breedte zitten we goed, we kunnen dit jaar een stootje hebben. Ons sterkste elftal op papier ziet er goed uit, dat weet ik, maar spelen in die sterkste opstelling is vaak een utopie.' Zo ontbreekt Ricky van den Bergh vandaag wegens een schorsing. Ajax Kick Off RKC Waalwijk

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2006 | | pagina 23