Interview 15 De nieuwe aankopen op een rijtje: Gabri, Gentenaar, Krohn-Dehli, Stam, Roger, Perez en Ogararu. vorig seizoen zijn vertrokken. Henk ten Cate Ook verbaal is de trainer zeer aanwezig en werd de nieuwe hoofdcoach en hij stelde kan hij in niet mis te verstane bewoordingen Hennie Spijkerman en Alfons Groenendijk zijn spelers terechtwijzen. Om vlak daarna aan als zijn assistenten en Laurens Ebben als weer met ze te dollen. 'Ik vind niet dat ik de nieuwe kracht- en conditietrainer. 'Ik ben hard ben. Ik ben wel direct. Ik ga niet over overtuigd van de kwaliteiten van de andere lijken. Ik zeg het meteen als ik iets zie wat trainers. Het zijn overigens geen assistenten, me niet bevalt. Daar staat tegenover dat als maar collega's. Ze krijgen de ruimte om te iemand iets goed doet, ik hem voor de hele laten zien wat ze kunnen. Het lukt niet om groep een compliment maak.' alleen zo n grote en complexe groep te mana- Wie een training van Ajax bekijkt, zal zien gen. Ook aan Aron Winter (coach van Jong hoeveel er gelachen wordt tussen het harde Ajax, red.) en Frank de Boer (loopt stage bij werken door. Een must, volgens Ten Cate. Ajax 1, red.) heb ik veel hulp. 'De basis moet plezier zijn, plezier in alles wat je doet. Dan komen de resultaten. We Het Systeem proberen het enthousiasme terug te brengen. Als de voorbereiding een goede indicatie Ajax moet altijd A-kwaliteit leveren, dat is van de speelwijze van Ajax tijdens het wordt ook verlangd door de supporters, seizoen, zullen de toeschouwers een ander Het is dan ook essentieel dat we spelvreugde Ajax te zien krijgen dan ze de laatste paar uitstralen. Dat geeft dan weer een wissel- seizoenen gewend waren. Ten Cate laat werking met het publiek in het stadion. Het zijn elftal vroeg pressie spelen en de ploeg gevaar van het prediken van plezier is dat schakelt bij balwinst meteen om naar een iedereen denkt: lang leve de lol. Zo is het goede aanvalsopbouw. Volgens de coach niet, het is keihard werken. Maar je kan in de heeft het Ajax van nu de juiste balans om spelvormen, de oefenvormen en in je opmer- zijn systeem uit te voeren. Er zijn wa kingen wel wat plezier leggen. In het team terdragers, balafpakkers, stylisten. Als je en de staf moet iedereen zich realiseren: we speelt als een collectief en je bent bereid hebben het mooiste beroep van de wereld. Ik keihard te werken, kan je tot grote daden eis van iedereen volledige inzet en een grote komen. Soms trainen we dingen droog arbeidslust. De basis is arbeid en plezier, zo Dan proberen we de spelers zaken te laten moeten we de vonk laten overslaan naar memoriseren, dat ze weten wat ze moeten de tribunes. Ajax wordt gezien als mooi doen als de situatie zich voordoet. We laten en stilistisch, maar in topvoetbal is arbeid ook bepaalde facetten van onze speelstijl noodzakelijk. Als je minstens zo hard werkt terugkomen in de warming-up. Dat is een als je tegenstander, pas dan kan de kwaliteit slimmigheidje: zonder het te beseffen zijn de doorslag geven.' de spelers al bezig met het systeem. Ik zie de spelers graag van positie wisselen tijdens de D6 technische Staf wedstrijd. Als de veldbezetting maar intact Fred Grim is als keeperstrainer gebleven, blijft. We zijn moeilijk te bespelen, als we de overige leden van de technische staf van het zo doen.' Ajax Kick Off RKC Waalwijk

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2006 | | pagina 15