Interview hebt een fraai Spaans avontuur achter de rug. "Bij Barcelona heb ik deel mogen uitmaken van een heel suc cesvolle groep. Maar als persoon ben ik dezelfde als voorheen. Nu wil ik met Ajax zo lang mogelijk op alle fronten meedoen. Ons doel is het kampioenschap. Bijzonder genoeg, lijkt me. Het is weer een paar jaar geleden dat de titel voor ons was." Ajax heeft zich versterkt met een aantrekkelijk rijtje nieuwe namen. "We hebben een uitstekende selectie. Bovendien zijn de spe lers erg enthousiast. Natuurlijk wil ik ook wel een Ronaldinho of Zidane, maar we beschikken over een goede mix van ervaring, talent en veel kwaliteit, fysiek, tactiek, mentaliteit en type speler. Voor nu zijn we meer dan tevreden, de groep is in balans. We staan aan het begin van een mooie periode." Wat vindt u eigenlijk van de Nederlandse eredivisie? "Ik vind dat de laatste jaren het gat tussen subtop en de rest eronder groter is geworden. Vroeger was de competitie beter in balans. Maar het feit dat AZ zich heeft aangediend als vierde club en Heerenveen al jaren dicht bij de top zit, heeft me positief verrast." Hoe belangrijk is het duel van vanavond, mogelijk uw eerste echte Nederlandse prijs ooit? "Mijn ervaring, ook in Spanje, is dat de Super Cup minder leeft en een beetje wordt weggestopt in de voorbereiding. Toch hecht ik, zoals elke sportman, heel veel waarde aan een goed resultaat. Verder is het plezierig en geeft het vertrouwen als je lekker begint. Vergeet ook niet: Johan Cruijff was een groot speler. Het duel is naar hem vernoemd, wordt in Amsterdam gespeeld én nog wel tegen de landskampioen." 13 AUG 2G06 AJAX-PSV 59

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2006 | | pagina 59