Interview een nieuw stadion en mede daardoor een hoger budget en meer mogelijkheden. Bovendien spelen ze realistischer. Hun voetbal en organisatie staan in verhouding tot de middelen die ze hebben. De onderlinge verschillen worden kleiner." Wal maakt dan wél het verschil? "Hoe je als team functioneert, hoe de grote spelers spelen, maar het allerbelangrijkste: hoe de sfeer is. Of je met zijn allen dezelfde kant uit wilt, of je elkaar respecteert en leergierig bent. Of je alles wilt doen om je te verbeteren, individueel én als team. Uiteraard speelt ook een stukje geluk altijd mee." U heeft al heel veel gewonnen. Vanavond wellicht óók de Johan Cruijff Schaal 2006/'07. "Het allerbelangrijkste is natuurlijk de nationale titel, de beker en de tweede ronde Champions League. En PSV verloor vorig jaar de openingswedstrijd weliswaar van Ajax, maar eindigde in de competitie wel met ruim twintig punten meer. Verder zijn enkele WK-gangers er pas later bijgekomen en zijn de teams nog groeiende. Toch is dit duel zeker van belang. Zo is onze tegenstander méér dan bekend en heeft het al een duel voor de Champions League achter de rug. Vlak voor de start van de competitie weet je waar je staat. En altijd geldt: je wilt winnen!" Tot slot. Waarom staan we volgens u aan de vooravond van een prachtig nieuw seizoen? "De stadions in Nederland zitten de laatste jaren regelmatig vol. Het niveau is goed en de belangstelling van publiek en media neemt alsmaar toe. Bovendien is er meer spanning en concurrentie voor de titel dan ooit." 13 AUG 2006 AJAX-P5V 13

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2006 | | pagina 13