Spakenburg - Ajax r? fi Namens het bestuur van Spakenburg heten wij u allen van harte welkom bij de eerste oefenwedstrijd van het seizoen 2006-2007, die tegen een zeer gerenommeerde tegenstander zal worden gespeeld, namelijk Ajax. Dit in het kader van het 75-jarig bestaan van Spakenburg. Evenals twee seizoenen geleden is het contact met de Amsterdammers gelegd door Bert Verwelius van onze co-sponsor Bouwmaatschappij Verwelius. In het seizoen 2004-2005 speelde Spakenburg eveneens tegen de Amsterdamse titelgrossier, om precies te zijn op 8 januari2005. Destijds eindigde dit duel in een 5-0 overwinning voor het elftal van de toenmalige trainer Ronald Koeman, waarbij de Griekse spits Angelos Charisteaszijn debuut maakte. In het eerste bedrijf konden de blauwen de schade beperkt houden tot 0-1, waarna Ajax tussen de 65- ste en 90-ste minuut nog vier keer het net wist te vin den. De doelpunten van de hoofdstedelijke formatie werden gescoord door Johnny Heitinga (2x), Yannis Anastasiou, Ryan Babel en Angelos Charisteas. In de afgelopen maanden haalde Ajax nieuwe spe lers, waaronder een aantal zeer spraakmakende namen, namelijk centrale verdediger en ex-interna- tional Jaap Stam (onder meer ex-PSV, Manchester United, Lazio Roma en Juventus), middenvelder Gabri (Barcelona), aanvaller Kenneth Perez (AZ) en middenvelder Roger Garcia (Villarreal, ex- Barcelona, ex-Espanyol). Daarnaast zijn keeper Dennis Gentenaar (Borussia Dortmund en ex-N EC), vleugelspits Michael Krohn-Dehli (RKC en in het verleden al eerder actief voor de jeugd van Ajax), de Roemeense rechtsback George Ogararu (Steaua Boekarest) en de Belgische rechterspits Tom de Mul (in het afgelopen seizoen verhuurd aan Vitesse) dit seizoen actief in Amsterdam. Ook trainer Henk ten Cate, voormalig assistent-trainer van Barcelona en eerder onder meer trainer bij clubs als Go Ahead Eagles, NAC en Sparta is nieuw bij Ajax, evenals zijn assistenten Alfons Groenendijk en Henny Spijkerman. Tegenover de komst van de acht nieuwelingen staat het vertrek van een aantal gelouterde spelers, zoals onder meerTomas Galasek (1. FC Nürnberg), Spakenburg-AFC Ajax afgelopen seizoen. (Foto: Barbara de Vries-Rens Hatem Trabelsi (nog geen nieuwe club), Nourdin Boukhari (FC Nantes) en Steven Pienaar (Borussia Dortmund). Zonder dat er al een bal in competi tieverband is getrapt staat nu al vast dat Ajax dit Khalid Benlahsen voorkomt een treffer van Ajax. (Foto: Barbara de Vries-Rens) seizoen over een zeer sterke en op alle posities dub- belbezette selectie beschikt. Hoewel de resultaten in de voorgaande competitie onder trainer Danny Blind in de competitie tegenvielen en men al snel was uitgeschakeld voor de titel, pakte Ajax nog wel de Amstel Cup. Bovendien plaatste de ploeg zich, mede dankzij een sterke eindsprint, tevens voor de Champions League. Ajax-topschutter Klaas-Jan Huntelaar had met zestien goals een groot aandeel in deze plaatsing. Ook gastheer Spakenburg onderging een ingrij pende wijziging van de selectie. De nieuwe trainer Erik Assink, door vakantie overigens vanavond afwezig, kon maar liefst dertien nieuwe spelers begroeten. Dit zijn Mustafa Aksit (Kozakken Boys), Rob Hopman en Karim el Kaddouri (beide Sparta Nijkerk), Jos Bouw (Veensche Boys), Lorenzo Netteb, Meivin Nijlhof en Erik Homan (FC Lisse), Meivin Donleben (FC Omniworld-profs), Arthur van Metelen (Haarlem), Rob Hilbers (NVC), Seger Oudshoorn (1. FC Bocholt), Donovan Mijnals (DWS), Marco van Rooijen (SDC Putten). Daar staat het vertrek van veertien spelers tegenover, waaronder boegbeeld FrankvanTwillert(Nunspeet) entopsco- 3

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2006 | | pagina 3