Welkom voetballiefhebbers, Als algemeen directeur van Ajax en als voetballiefhebber heet ik u van harte welkom bij deze wedstrijd in de oefencampagne van Ajax. De voorbereiding is één van de belangrijkste fasen in het seizoen. Nu Ajax een nieuwe technische staf heeft en een aantal nieuwe spelers heeft aangetrokken, zijn de komende zes weken misschien wel hét belangrijkste van de aankomende voetbaljaargang. In deze weken wordt de basis gelegd voor het seizoen. Dat u hierbij aanwezig wilt zijn, is voor ons een eer. Zelf kijk ik verwachtingsvol uit naar het komende seizoen. Met Henk ten Cate, Hennie Spijkerman en Alfons Groenendijk hebben wij drie ervaren mensen voor de groep die er alles aan zullen doen Ajax zo vorm te geven dat het een winnend en succesvol team is met aanvallend, creatief en dominant voetbal. Want we hebben in ons beleidsplan gesteld dat Ajax elke twee jaar landskampioen moet worden en structureel tot de zestien beste clubs in Europa moet behoren. Deze wedstrijden zijn voor een goede seizoensstart essentieel. De trainer heeft volop de gelegenheid zijn ideale elftal te formeren.Toch kan het zijn dat er vandaag nog enkele spelers ontbreken. Als dat zo is, heeft het land van die speler of spelers in Duitsland een prima prestatie geleverd. Met vijf spelers was Ajax weer hof leverancier aan Oranje, maar ook bij Zweden en Tsjechië voetbalden spelers van de huidige selectie. Zij voegen zich drie weken na hun laatste wedstrijd bij de groep. Zeker is dat tijdens het Amsterdam Tournament op 4 en 5 augustus iedereen weer bij Ajax is. Ajax speelt dan interessante wedstrijden tegen toppers uit andere Europese competities, namelijk Internazionale en Manchester United. Een paar dagen later staat de eerste voorrondewedstrijd in de UEFA Champions League op het programma.Wij hopen u bij die thuisduels ook in het stadion te kunnen begroeten. Om van de gelegenheid gebruik te maken, wil ik u wijzen op onze traditionele open dag.Wij nodigen u van harte uit om op 11 augustus naar de ArenA te komen om onze spelers weer van nabij te zien. Het belooft weer een mooie en gezellige dag te worden met vele activiteiten rond en in de ArenA. Klapstuk van de middag is de presentatie van de hele selectie. Daarnaast hopen wij dat u ook in het seizoen Ajax komt ondersteunen. Hoe u aan wedstrijdkaarten kunt komen, leest u op www.ajax.nl. Voor vandaag wens ik u heel veel plezier bij deze wedstrijd! Maarten Fontein Algemeen directeur Ajax

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2006 | | pagina 3