Interview zag ernaar uit dat we het niet zouden halen. Ik hoorde dat er zelfs al mensen uit het stadion naar huis gingen. Maar dankzij de kwaliteiten van Klaas Jan scoor je uit het niets de gelijk maker. Die klap kwam zo hard aan bij Roda dat wij er daarna in de verlenging redelijk makkelijk overheen konden lopen." Maakt Huntelaar bij jou op de training ook van die onmogelijke goals als tegen Roda? (lacht) "Nee, niet bij mij. Maar in die situaties kom je ook bijna nooit in de training." Heeft de Datorade Cup meer waarde voor Ajax nu de strijd om de landstitel al snel in het seizoen verkeken was? "We staan in de finale en kunnen de tweede prijs van het seizoen pakken, na de Johan Cruijff Schaal. Een kans om toch nog wat te maken van het seizoen, zeker voor de supporters. Een cupfinale is altijd een mooie wedstrijd, zeker tegen PSV. En voor mij is het de eerste. Ik ben er een keer bij geweest als reserve, maar nu mag ik 'm echt spelen. Ik hoop op een heel mooie wedstrijd." Ruim een week na deze finale maakt Marco van Basten de WK- selectie bekend. Heb je je Duits alvast een beetje opgehaald? "Nee, want volgens mij hebben we een Nederlandse ploeg waar je gewoon Nederlands kan praten. Maar nee, daar ben ik niet mee bezig. Ik richt me nu op Ajax en 15 mei hoor ik het wel. Natuurlijk hoop ik dat ik mee mag. Een WK meemaken zou fantastisch zijn. En je kan met ervaren jongens trainen, wat ook goed is voor je ontwikkeling. Maar we zullen wel zien; het heeft geen zin om me daar nu druk mee te zijn. Eerst het seizoen met Ajax goed afsluiten." 7 MEI 20QB AJAX-PSV 21

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2006 | | pagina 20