-w De Tegenstander A AJAX In competitieverband was Ajax voor FC Groningen lange tijd de meest lastigs te kloppen ploeg. De FC won zelden van de Amsterdammers, maar rekende eerder dit seizoen in Euroborg af met een lange negatieve reeks. Ajax werd verslagen met dezelfde cijfers als waarmee de Amsterdammers in december in de ArenA wonnen. Bovendien scoorde de FC driemaal. Een opdracht die vandaag ook gehaald zal moeten worden, wil Groningen de voorronde van de Champions League bereiken. Iaar belangrijker lijkt nog om geen tegendoelpunt te incasseren. Want met de 2-0 van afgelopen woensdag in het achterhoofd, zou een doelpunt van de Amsterdammers betekenen dat FC Groningen viermaal zou moeten scoren. Resultaten in de Europa Cup in het verleden vertellen dat de FC statistisch nog 20% kans heeft om Ajax af te schudden. De Amsterdammers eindi gen dus voor 80% zeker als tweede van Nederland. En daarmee doet de ploeg van trainer Danny Blind het eigenlijk nog prima, want zijn elftal begon het seizoen moeizaam. Eind november bezetten de Amsterdammer de negende plek in de Eredivisie en stond de ploeg er na dertien duels met vijf overwinningen en evenzoveel nederlagen niet florissant voor. Daarna werd de weg omhoog ingezet, terwijl en passant de achtste finale van de Champions League was bereikt. In de competitie ein digde Ajax op de vierde plek en de club bereikte de finale 3x Supercup, 2x Wereldbeker Opgericht 18 maart 1900 Stadion Amsterdam ArenA Landskampioen 29 keer Capaciteit 51.342 plaatsen Bekerwinnaar 15 keer Trainer/coach Danny Blind JC Schaal 4 keer Hoofdsponsor ABN Amro Europa Cup 's 4x EC 1, 1x EC II, 1x Internetsite UEFA Cup, www.ajax.nl eredivisie play-offs van het toernooi om de Gatorade Cup. Bovendien reken de de club af met Feyenoord in de halve finales van de play-offs en is een gelijkspel of een nipt verlies voldoen de voor plaatsing in de voorronde van de Champions League. Doordat Ajax de bekerfinale speelt tegen landskampioen PSV was het al eerder verzekerd van deelname aan de UEFA Cup. Maar als topclub bleven de rood-witten het hoogste nastreven. En dat is toch deelname aan het mil joenenbal van de UEFA. Waar FC Groningen debutant zou zijn in de strijd om de meest begeerde beker voor club teams, heeft Ajax haast een abonnement op deelname aan de voormalige Europa Cup I. Als Ajax overigens in de bekerfinale van aanstaande zondag niét wint van PSV, zal A1 half augustus tegen de Eindhovenaren spelen om de Johan Cruijff Schaal. Dan nog een aantal statistische feiten. In de dertig voor gaande thuisduels tegen Ajax wist FC Groningen één keer een uitslag neer te zetten die vanavond in de ont moeting genoeg zou zijn de volgende ronde te bereiken. Dat was op 15 maart 1989, toen FC Groningen een bekerduel met 3-0 won. Nog één keer vaker wist FC Groningen de nul te houden, dat was in 19710-0. In totaal slaagde de FC er vier keer in driemaal te scoren tegen Ajax. In een duel dat op strafschoppen uitdraait heeft de thuisploeg op papier een licht voordeel: 57% om 43%. www.fcgroningen.nl

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2006 | | pagina 8