De Trainer Anderhalve maand geleden bracht Ajax in competitieverband een bezoek aan Euroborg. FC Groningen wist toen met 3-2 te winnen. Dat zou vanavond in de return van de finale van de play-offs voor een plaats in de voorronde van de Champions League voldoende zijn voor de ploeg van trainer Danny Blind. De Zeeuwse oefenmeester in Amsterdamse dienst verwacht echter een totaal andere wedstrijd. Normaal gesproken is de 2-0 voor sprong, die vorige week in de ArenA werd opgebouwd, afdoende voor een topclub als Ajax. "Maar we zijn er nog niet", laat Blind zich niet verleiden. Danny Blind (42 interlands, deelname aan twee WK's en twee EK's, winnaar van de Cham pions League en nog veel meer titels op zijn indrukwekkende erelijst als speler) weet als geen ander wat er op een avond als deze wordt gevraagd. "Het blijft een strijd over twee duels, waarbij dus de Europa Cup-regels van toepassing zijn. Met de 2-0 uitslag in de thuiswedstrijd hebben wij een score neergezet die op basis daarvan bevredigend is. Het enige wat we onszelf zouden kunnen verwijten, is dat we verzuimd hebben de marge niet nog groter te laten zijn. Een 3-0 of 4-0 score had tot de mogelijkheden behoort." Niet zomaar Blind zegt het niet zomaar. Ajax heeft zichzelf gezien de kansen in de Amsterdam ArenA wellicht wat tekort gedaan en dat is altijd gevaarlijk. "Die tweede wedstrijd moet nog gespeeld worden en het ligt nog open. Of het niettemin een veilige voor sprong is? Er zijn wel gekkere dingen gebeurd in het voetbal. We zijn er ons van bewust dat de 2-0 voorsprong ons slechts een bepaald gevoel kan geven. Dat moet nu worden vertaald naar een prestatie op het veld. Het goede gevoel is er. We hebben de laatste wedstrijden gewonnen, dus dat vertrouwen hebben we wel." Eén Amsterdams doelpunt kan de wedstrijd direct in het slot gooien, zoals in de vorige ronde in Rot terdam gebeurde in de return tegen Feyenoord. "Een uit gescoord doelpunt weegt zwaar", beaamt Blind. "Maar je moet je ogen niet sluiten voor de goede prestaties van FC Groningen dit seizoen in met name de thuiswedstrijden. Ik verwacht een wedstrijd onder Europese omstandigheden. FC Gro ningen moet scoren en zal daarnaar ook op jacht gaan. Je weet niet hoe spelers zich onder dergelij ke omstandigheden houden. Ik kan niet inschatten hoe spelers met die ervaring omgaan." Totaal anders Blind zegt er wel zeker van te zijn dat de wedstrijd van vanavond totaal anders zal zijn als in competi tieverband. Toen miste de trainer/coach Nicolae Mitea, Wesley Sneijder, Tomas Galasek, John Hei- tinga, Urby Emanuelson, Hedwiges Maduro, Hatem Trabelsi en Zdenek Grygera. Die laatste drie zijn er vanavond ook niet bij, evenals Steven Pienaar en Mauro Rosales. "Toen had ik een enorm gehavende selectie en heeft FC Groningen aangetoond hoe het ons kan bespelen. Nu zullen de mensen een heel ander Ajax te zien krijgen." www.fcgroningen.nl

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2006 | | pagina 7