De Balans "Laten zien dat we er alles aan doen" Nog één keer vlammen in Euroborg, zoals dat al zo vaak gebeurde dit seizoen. Nog één keer negentig minuten (of meer) vol aan de bak en de huid zo duur mogelijk verkopen. Trainer Ron Jans blikte daags voor het laatste officiële duel van het seizoen vooruit op de wedstrijd met de grootste belangen. "Als we Ajax uitschakelen steek ik een kaars op." v Ue coach doelt daarmee op een geschenk dat hij na de uitschakeling van AZ ontving van een familie uit Tynaarlo. "Een mooi ingepakte kaars kreeg ik. En die zal ik opsteken in de katholieke kerk van Zuidlaren als we de voorrondes van de Champions League halen. Ik kreeg al commentaar dat ik het niet begreep, omdat ik juist vooraf een kaars zou moeten opsteken. Maar ik ben niet gelo vig en zou het achteraf doen als blijk van dank voor de steun." "We hebben al de hele play-offs de beschikking over een bijna complete groep spelers. In de laat ste wedstrijd is onze aanvoerder Paul Matthijs niet inzetbaar. Hij is geschorst. Verder is iedereen fit en is het mooi dat we weer keuzes kunnen maken uit onze brede selectie. Die keuzes komen niet alleen tot stand op basis van het vorige duel, maar ook door de prestaties in eerdere wedstrijden." Als er na 90 minuten een 2-0 stand op de borden staat, wordt er verlengd en volgen mogelijk straf schoppen. "Maar daar hebben we niet specifiek op getraind. Eerder dit seizoen hebben we in Den Hel der vijf penalty's achter elkaar benut en in de com petitie heeft alleen Paul Matthijs één strafschop gemist. Een exact rijtje nemers is er ook niet. Je weet immers nog niet wie er na 120 minuten nog op het veld staan." De afgelopen dagen werd gespeculeerd over het vertrek van enkele spelers. "Het is prima dat spe lers in de belangstelling van andere clubs staan. Maar de huidige berichtgeving is pure speculatie. Misschien speelt het in het achterhoofd van een speler, maar ik heb de indruk dat iedereen gebrand is er nog een laatste keer vol tegenaan te gaan. Bij Ajax zijn er diverse opties om de opstelling te wijzigen en de mogelijkheden worden met de indi viduele tegenstanders wel doorgenomen. Door het resultaat in het eerste duel hebben zij meer kans om te winnen. Maar wij zullen laten zien dat we er alles aan doen om een gunstig resultaat te halen!" r ereÖIVI5ie PLAY-OFFS www.fcgroningen.nl

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2006 | | pagina 4