t Oe Aftrap FC RONINGEN FC Groningen Media Postbus 1080 9701 BB Groningen T: 050-5878762 Grafische vormgeving: Kijf&Witte - Leek T: 0594-513890 Druk: Scholma Druk - Bedum T: 050-3013636 Redactie: Richard van Elsacker Bas Kammenga Peter Slump Fotografie: Fotopersburo Jan Kanning T: 06-51837168 FC Groningen BV Postbus 1399 9701 BJ Groningen T: 050-5878787 info@fcgroningen.nl www.fcgroningen.nl Opgericht 16 juni 1971 Stadion Euroborg Capaciteit: 19.814 zitplaatsen Clubkleuren: groen-wit eredivisie play-offs FC GRONINGEN AJAX woensdag 3 mei 19.00 uur Hoe collega's ook met elkaar kunnen omgaan, liet Ron Jans mer ken na afloop van het eerste duel van de finale van de play-offs in Amsterdam. Op de vraag of de steunbetuigingen van publiek en spelers aan het adres van Oanny Blind hem iets deden of hem koud hadden gelaten, antwoordde Jans ondanks de zojuist geïn casseerde nederlaag: "Dat liet me niet koud, het maakte me zelfs warm." Jans had natuurlijk gehoopt op een nieuwe stunt met zijn ploeg, maar legde zich neer bij de 2-0 nederlaag halverwege het tweeluik met Ajax en kon het opbrengen om zijn sympathie aan het adres van zijn collega te betuigen. Soms spelen derden een rol bij voetbalwedstrijden. Dat bleek vorige week ook zo in de Amsterdam ArenA. Op de dag van de eerste confrontatie met als inzet een plaats in de voorronde van de Champions League kopte De Telegraaf dat Danny Blind na de play-offs en de bekerfinale het veld moet ruimen bij Ajax. De Amsterdamse krant zei zich te beroepen op goede bronnen. Heel voetbalminnend Nederland was in één klap wakker. Ajax haastte zich een perscommuniqué uit te schrijven waarin het afstand wenste te nemen van het krantenartikel, "dat niet in het belang van de club was." Dat is nog maar de vraag. Het publiek zette zich die zelfde avond schrap en ging vol achter de trainer staan. De spelers deden hetzelf de bij beide Amsterdamse doelpunten. Ajax nam de eerste horde. Wellicht met onverwachte, dan wel ongewenste, hulp van buitenaf. Extra motivatie Danny Blind is wel zo slim om verderop in deze programmagids niet te diep meer in te gaan op de onrust van die dag, maar zegt wel "dat we als groep kracht heb ben weten te halen uit die situatie" en daarmee kreeg Ajax mogelijk nog net een extra motivatie om FC Groningen aan te pakken. De mannen van Jans kunnen van avond ook steun van derden verwachten. Het publiek in Euroborg is al sinds de opening van De Groene Kathedraal (de liefkozende versie) of anders De Groene Hel (de wat meer angstaanjagende benaming) meer dan een twaalfde man. Met die hulp van binnenuit hopen Jans en zijn spelers nog één keer dat bijzondere warme gevoel te krijgen. Het is hoe dan ook fantastisch dat spelers en publiek na een sei zoen met een verhaallijn van een sprookje, afscheid kunnen nemen van elkaar in een zinderende apotheose. Sprookjes bestaan niet, wonderen wel. www.fcgroningen.nl eredivisie play-offs

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2006 | | pagina 3