De Feiten \22?p ARBITRAAL KWARTET Scheidsrechter: Ben Haverkort Assistent-scheidsrechter Hoofdtribune: Roger Geutjes Assistent-scheidsrechter Oost-tribune: Ron Karremans Vierde official: Richard Liesveld Historie FC Groningen eindigde de afgelopen vijf jaar tussen de twaalfde en vijftiende plek op de ranglijst Ajax bezette in de afgelopen tien seizoenen alle plekken tussen de eerste en zesde plaats minimaal één keer en werd ook viermaal kampioen FC Groningen en Ajax troffen elkaar zevenentwintig keer eerder in competitieverband, in alle gevallen op het hoogste niveau FC Groningen won vier van de onderlinge ontmoetingen Ajax trok negentien keer aan het langste eind, vier keer eindigde het treffen gelijk FC Groningen pakte dit seizoen 42 van de 56 punten in zeventien gespeelde thuiswedstrijden Ajax verzamelde 27 punten in zeventien uitduels Doelpunten/duels In competitiewedstrijden scoorde Klaas Jan Huntelaar 16 maal; Daarmee werd hij clubtopscorer voor Markus Rosenberg die 12 keer scoorde Yuri Cornelisse en Erik Nevland scoorden beiden acht keer voor de FC; één meer dan Glen Salmon Bas Roorda speelde uit bij FC Twente zijn 250ste competitieduel in het betaalde voetbal Evgeniy Levchenko scoorde driemaal in acht voorgaande ontmoetingen met Ajax Cornelisse, Nevland en Salmon vonden tweemaal het net tegen de Amsterdammers Ajacied Yannis Anastasiou scoorde zesmaal in acht voorgaande ontmoetingen met de FC Klaas Jan Huntelaar maake drie goals in drie competitieduels tegen FC Groningen Scheidsrechter Ben Haverkort floot dit seizoen 22 duels in de Eredivisie, gaf 68 gele kaarten, één dub bele gele kaart en twee directe rode kaarten Haverkort gaf dit seizoen zeven strafschoppen waarvan zes aan de thuisclub Reeksen Wijnhard, Gorré, Edwin Bakker, Regtop, Meijer, Neeskens, Bechan, Verkuyl, Reiziger, Hoekstra, Ikedia, Lindgren, Ronald Koeman, Beukenkamp, Storm, Seedorf stonden bij beide clubs onder contract FC Groningen won voor het laatst een duel in Amsterdam in 1994 FC Groningen is vijftien competitiewedstrijden op rij ongeslagen in Groningen Ajax scoorde de afgelopen zesentwintig competitiewedstrijden in Groningen FC Groningen kreeg de afgelopen twintig competitieduels een doelpunt tegen van Ajax Ajax scoorde in de afgelopen tien competitiewedstrijden op vreemde bodem FC Groningen hield voor het laatst de nul op 18 februari, thuis tegen RKC (m.m.v. lnfostradasports.com)

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2006 | | pagina 20