Ajax contracteert jeugdspelers Van Duin en Tayeb 9 FC Porto maakt deelnemersveld LG Amsterdam Tournament compleet Keeper Van Duin zet zijn han e enin g^^ jgygj-, mej Zjjn contract. onder de overeenkomst. Ajax heeft met jeugdspelers Marco van Duin en Chakib Tayeb overeenstemming bereikt over hun contracten. Van Duin tekende een contract voor twee jaar, Tayeb een contract voor een jaar. Beide contracten gaan in op 1 juli 2006. Marco van Duin, die op 11 februari 1987 in Alkmaar is geboren, speelt bij Ajax sinds juli 1997. Via de Talentendagen van Ajax kwam de keeper terecht in de D2 van de jeugdopleiding. Dit seizoen trainde de 19-jarige Van Duin met Jong Ajax en speelde hij zijn wedstrijden in de Al. Volgend seizoen maakt hij definitief de overstap naar het Beloftenelftal. Chakib Tayeb, die op 10 fe bruari 1987 in Amsterdam is geboren, begon zijn voet balcarrière bij Hellas Sport. Daar werd de 19-jarige linksbuiten door HFC Haarlem gescout. Tayeb kwam in augustus 2004 in de jeugdopleiding van Ajax terecht. Hij begon in de A2 onder leiding van Hennie de Regt. Daarna speelde hij in de Al van trainers Sonny Silooy en Dick de Groot. Volgend seizoen zal ook hij de overstap naar Jong Ajax maken. FC Porto maakt het prestigieuze deelnemersveld van het achtste Amsterdam Tournament compleet en gaat met Manchester United FC, Galatasaray SK en gastheer Ajax strijden om de titel. De wedstrijden worden op vrijdag 4 en zaterdag 5 augustus 2006 gespeeld in de Amsterdam ArenA. Beide dagen beginnen de duels om 19.00 en 21.15 uur. De loting en informatie over ticketver koop worden binnenkort bekendgemaakt. Net als in augustus van het afgelopen seizoen neemt FC Porto van oud-Ajacied Benni McCarthy, dat onder leiding staat van oud-Ajax-trainer Co Adriaanse, zijn assistent Jan Olde Riekerink en keeperstrainer Wil Coort, deel aan het LG Amsterdam Tournament. Vorige week heeft Klaas Jan Huntelaar afgetrapt voor de bouw van Ronald McDonald VU Kinderstad, waarvan Ajax een van de sponsors is. Bovenop het dak van de oudbouw van de VU Kinderkliniek gaf de spits van Ajax symbolisch het startschot voor het begin van de bouw. De VU Kinderstad wordt een plek waar zieke kin deren even kunnen vergeten dat ze ziek zijn. Zo is er, naast het door Ajax en ABN AMR0 gesponsorde Ajax Spelershome, een studio van Radio 538, een Endemol Theater, een Spyker-hoek met een echte Spyker, een door Schiphol gebouwde Spottersnest voor het spotten van vliegtuigen, en een Wizzkids Corner van KPN waar kinderen kunnen compu teren. 'Als wij een klein steentje kunnen bijdragen om kin deren voor even te laten vergeten dat ze ziek zijn, moeten we dat doen,' aldus Klaas Jan Huntelaar. 'Dat is erg belangrijk en ik vind het erg goed dat Ajax zo'n relatie heeft met de VU Kinderkliniek.' De Ronald McDonald VU Kinderstad is als het goed is in december van dit jaar klaar. Ajax Kick Off> play-offs

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2006 | | pagina 9